af7b8c5cd92a22bb39d15fa886d1ffaa.jpg

Jakie kremy na trądzik różowaty?

2017-05-24 14:56:51

Trądzik różowaty łac. acne rosacea jest przewlekłym stanem zapalnym skóry twarzy i dotyczy ok. 10% populacji w wieku 35-55 lat.Dotyka w głównej mierze osoby o jasnej karnacji (I i II fototyp), ze względu na posiadanie wyjątkowo wrażliwej skóry.

Choć trudno jest osiągnąć całkowite wyleczenie, to jednak stosując preparaty miejscowe, takie jak kremy, leczenie farmakologiczne lub najbardziej inwazyjne - zabiegi chirurgiczne lub laserowe, można zminimalizować postępy choroby i tym samym jej negatywne następstwa w postaci nieestetycznie wyglądających blizn potrądzikowych.

Wybór metody leczenia powinien być podyktowany jak najmniejszą inwazyjnością. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po preparaty miejscowe, dopiero, jeśli te okażą się nieskuteczne, po leki doustne i w ostateczności skierować swoje kroki do chirurga.

Rozważając jakie kremy na trądzik różowaty wybrać, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, że jest to choroba naczyniowa i z tego względu  należy sięgać po preparaty specjalistyczne, bez barwników i drażniących substancji zapachowych i dodatkowo hermetycznie zamykane jak np. https://acnerose.pl/tradzik-rozowaty-jakie-kosmetyki-do-pielegnacji/ a także:

    kremy z wyciągiem z Chrysanthellum Indicum, które wzmacniają naczynia krwionośne, redukując przy tym rumień
    Kremy z zielonej herbaty, które redukują ilość wyprysków naskórnych i rumieni
    Kremy z niacynamidem (witamina B3), które wspierają barierę ochronną skóry, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia
    Kremy z kwasem azelainowym, które mają działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu zmniejszają rozległość rumienia i wyprysków, a ponadto łagodzą dolegliwości związane z suchością, pieczeniem i swędzeniem skóry
    Kremy  z wyciągiem z kasztanowca, które łagodzą i uszczelniają naczynia krwionośne

Stosowanie kremów nie powinno być jednak jedyną formą ochrony przed objawami trądziku różowatego. Stosując miejscowo specjalistyczne preparaty, można zauważyć widoczną zmianę w ilości wyprysków i wielkości rumienia już po 4 tygodniach stosowania. Jednak efekty nie będą widoczne, jeśli skóra będzie permanentnie eksponowana na słońcu, ponieważ promieniowanie UV zaognia zmiany oraz je utrwala. Ponadto warto pamiętać o unikaniu ostrych przypraw, mocnej kawy, czy herbaty oraz silnego stresu. Dzięki takiemu całościowemu podejściu do problemu, można być pewnym, że kremy bardzo szybko poprawią stan skóry.

Przeczytano: 918 razy

Dołącz do
swoich znajomych!