7cbf8706a7a9bf00ec3d88c434dbb561.jpg
Kto jedynką Konfederacji w okręgu Siedleckim? (film)

Kto jedynką Konfederacji w...

Dzisiaj (23.08) odbyła się konferencja prasową, na której siedlecki oddział...
Narodowe Czytanie z Teresą Lipowską

Narodowe Czytanie z Teresą...

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”  i  Miejski Ośrodek Kultury w...
LAUREACI XIII EDYCJI KONKURSU „MAZOWIECKIE ZDARZENIE MUZEALNE – WIERZBA” WYBRANI

LAUREACI XIII EDYCJI...

Najlepsze placówki, najciekawsze zdarzenia muzealne, atrakcyjne projekty...
Dożynki Powiatu Siedleckiego - Krzesk - Majątek 2019

Dożynki Powiatu...

Powiat Siedlecki kultywując tradycję obrzędów dożynkowych, sprzyja...
ZOSTAŃ DOWÓDCĄ DYWIZJI NA JEDEN DZIEŃ!

ZOSTAŃ DOWÓDCĄ DYWIZJI NA...

„ Zostań dowódcą dywizji na jeden dzień” - taki tytuł nosi konkurs...
26
Poniedziałek
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ireneusza, Konstantego, Marii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

W SIEDLCACH POWSTAJE CENTRUM OPIEKI NAD MATKĄ I DZIECKIEM

2019-08-06 16:05:01

Przyszłe i obecne mamy oraz ich dzieci otrzymają opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. W Siedlcach trwa budowa Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Wartość inwestycji to ponad 12 mln zł.

Centrum powstanie w przebudowanych i zmodernizowanych pomieszczeniach dawnej kotłowni szpitala. Na powierzchni ponad 1 600 m2 odnowionego budynku znajdą się m.in. poradnia ginekologiczna z gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, szkoła rodzenia, pracownia rehabilitacji poporodowej oraz poradnie neonatologiczna, kardiologiczna, nefrologii, diabetologii czy zdrowia psychicznego dzieci z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 4,5 mln zł. 

Poza tym dzięki środkom z budżetu województwa w wysokości 2,8 mln zł wkładu własnego oraz dofinansowaniu z UE, szpital zakupi specjalistyczny sprzęt: aparaty USG, fotele ginekologiczne, rejestratory oraz samochody medyczne. 

Oprócz budowy centrum wdrożone zostaną także działania profilaktyczne. Będą to m.in. programy wczesnej diagnostyki prenatalnej oraz specjalistycznych badań noworodków, a dzięki nowoczesnym aparatom KTG pacjentki będą badane także w warunkach domowych, bez konieczności odwiedzania szpitala. 

– Dzięki dużym środkom zarówno z unijnego programu współpracy transgranicznej, jak i budżetu województwa powstanie w Siedlcach centrum medyczne dla mam i dzieci, w którym znajdą fachową i troskliwą opiekę. Nowa inwestycja szpitala to znakomity przykład tego, jak ważne jest skuteczne sięganie po różne dofinansowania, nie tylko z naszego regionalnego programu operacyjnego – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. 

Projekt jest jednym z owoców Programu Europejskiej Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Partnerami projektu są Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach oraz Kliniczny Szpital Położniczy w Mińsku na Białorusi. Celem współpracy jest rozwój specjalistycznej opieki zdrowotnej matki i dziecka, który będzie przeciwdziałać pogarszającym się trendom demograficznym regionu transgranicznego. 

Ważnym elementem projektu jest również współpraca naukowa między szpitalami w Siedlcach i Mińsku. Wymiana doświadczeń i umiejętności, seminaria, wspólne badania – dzięki nim lekarze będą jeszcze skuteczniej czuwać nad zdrowiem pacjentek i ich pociech. 

Na modernizację pomieszczeń i rozwój centrum samorząd Mazowsza przeznaczył łącznie 7,4 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu współpracy transgranicznej to ponad 5 mln zł.

Informacja prasowa 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego IMMOFINANZ, właściciel czołowej europejskiej marki parków handlowych STOP SHOP, podpisał dwie znaczące umowy najmu dotyczące realizowanego aktualnie projektu tego typu w Siedlcach, na łącznie...

2019-08-21 11:41:40

„ Zostań dowódcą dywizji na jeden dzień” - taki tytuł nosi konkurs plastyczny dla dzieci z klas podstawowych, organizowany przez siedlecki Klub Wojskowy z okazji zbliżającego się 5 września,...

2019-08-21 12:39:15

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”  i  Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach  zapraszają już po raz czwarty na  Narodowe Czytanie  na Skwerze przy fontannie (ul. Pułaskiego 6), które...

2019-08-23 14:33:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!