Mazowieckie miasta, miasteczka i wsie w obiektywie

Mazowieckie miasta,...

Architektura, zabytki, pejzaże mazowieckich miast, miasteczek i wsi to...
Sejmik Mazowsza przekaże 2,5 mln zł na zbiorniki wodne

Sejmik Mazowsza przekaże...

Samorząd województwa pomoże w realizacji kolejnych projektów. Mazowieckie...
Mazowsze ma nowych radnych

Mazowsze ma nowych radnych

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w...
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu

W związku budową sieci wodociągowej w ulicach: Rakowieckiej, Południowej i...
Książka za baterie

Książka za baterie

W najbliższą środę (8 maja) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach...
21
Wtorek
Maj 2024
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Majówkę czas zacząć

2024-04-27 21:38:20

Zbliża się długi majowy weekend. To idealny czas na aktywny odpoczynek na łonie natury, ale także zwiedzanie i poznawanie uroków naszego regionu. Na Mazowszu jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Przy planowaniu majówki warto skorzystać ze strony Mazowsze.travel i oferty Kolei Mazowieckich, dzięki której podróżowanie po Mazowszu będzie tańsze. 

W tym roku majówka układa się w kalendarzu nad wyraz korzystnie. W „najgorszym” przypadku 5 dni wolnego, a w najlepszym – ponad tydzień! Na wszystkich, którzy zostaną na Mazowszu albo zamierzają przyjechać na majówkę do regionu, czeka masa atrakcji. Zamki, muzea, wystawy, skanseny, urokliwe ryneczki miast – to tylko część atrakcji, które turyści mogą zobaczyć na Mazowszu. 

Koncerty na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, w Domu Polonii, czyli pułtuskim zamku, w pałacu w Chrzęsnem i Sannikach. Pokazy turniejów rycerskich na zamkach w Iłży i Czersku. Pozostałe mazowieckie zamki, m.in. w Liwie i Szydłowcu, zapraszają do zwiedzania swoich stałych ekspozycji i udziału w wydarzeniach tematycznych. Klimat mazowieckiej wsi można poczuć m.in. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej, Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle czy Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Nie można też zapomnieć o Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, które jak co roku umożliwia przejazdy pociągiem retro. W tym roku kolejka startuje już 27 kwietnia, a na trasie przejazdu znajduje się m.in. kościół w Brochowie, w którym został ochrzczony Fryderyk Chopin. WuKaDka także zaprasza do wspólnych podróży szlakiem zabytków i kultury w objęciach natury.

Do spędzenia majówki na Mazowszu zachęca marszałek Adam Struzik. – Wykorzystajmy ten wyjątkowo długi weekend majowy na odpoczynek na Mazowszu. Jest wiele wyjątkowych miejsc wartych zobaczenia. Mamy piękną przyrodę, rzeki, lasy, jeziora, wspaniałe zabytki, muzea, znakomitą kuchnię i muzykę. Jest tu nie tylko co zwiedzać, ale można też aktywnie odpocząć, spróbować pysznych regionalnych potraw, napojów. Zapraszam na Mazowsze, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W zaplanowaniu wypoczynku pomoże mazowiecki portal informacyjny Mazowsze.travel. Pozwoli znaleźć niezwykłe miejsca i wydarzenia, zaplanować trasę spaceru czy zwiedzania. To duże ułatwienie w wyszukiwaniu atrakcji i układaniu planów podróży czy wypoczynku na Mazowszu.

Zachęcam do zaplanowania majówkowego wypoczynku z wykorzystaniem strony internetowej Mazowsze.travel. Nie tylko przybliża ofertę kulturalno-turystyczną naszego regionu, lecz także ułatwia planowanie podróży po Mazowszu. To bardzo intuicyjne narzędzie, nie musimy mieć żadnych umiejętności, strona sama nas poprowadzi. Możemy wybrać sposób, w jaki chcemy zwiedzać, i miejsca, które chcemy zobaczyć. Możemy zaplanować trasy na krótkie spacery i dłuższe eskapady, wybrać wypoczynek na wsi i łonie przyrody czy skorzystać z oferty city break i poznać atrakcje poszczególnych mazowieckich miast i miasteczek – mówi Izabela Stelmańska,zastępca dyrektora departamentu kultury i turystyki urzędu marszałkowskiego.

Mazowsze z siodełka rowerowego

Mazowsze warto zwiedzać rowerem. Samorząd województwa mazowieckiego od lat inwestuje w rozwój infrastruktury rowerowej, zarówno w miastach, jak i poza nimi. Z roku na rok sieć ścieżek rowerowych w naszym regionie jest coraz bardziej rozbudowana. Dużym atutem tych tras jest to, że wiele ich odcinków leży w pewnej odległości od dróg, dzięki czemu możemy podróżować bezpiecznie i z dala od spalin samochodowych. Wiele ścieżek zlokalizowanych jest wzdłuż Wisły. Pozwalają one odkrywać piękne, dzikie oblicze królowej polskich rzek i podziwiać uroki mazowieckiej przyrody.

Strona mazowieckiego portalu informacyjnego:
https://mazowsze.travel/

Koleje Mazowieckie na majówkę

Wybierając bardziej odległe trasy i punkty na Mazowszu, rowery można przewieźć Kolejami Mazowieckimi, które na długi weekend majowy przygotowały ofertę biletu wycieczkowego. Umożliwia on tańsze podróżowanie od 30 kwietnia do 5 maja do północy. W majówkę podróżni mogą skorzystać także  z Mazobiletu, który poza Kolejami Mazowieckimi jest honorowany także w pociągach WKD i SKM oraz pozostałych środkach Warszawskiego Transportu Publicznego.

Więcej informacji o ofercie Kolei Mazowieckich na majówkę znajduje się tutaj:

https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/bilet-wycieczkowy
https://bilety.mazowieckie.com.pl

 

Informacja prasowa

Rzecznika Prasowego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Samorząd województwa pomoże w realizacji kolejnych projektów. Mazowieckie gminy z regionów siedleckiego i ostrołęckiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji...

2024-05-14 17:00:38

Architektura, zabytki, pejzaże mazowieckich miast, miasteczek i wsi to temat tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Samorząd Mazowsza nagrodzi najlepsze...

2024-05-15 17:30:23

W związku budową sieci wodociągowej w ulicach: Rakowieckiej, Południowej i  Grabianowskiej w Siedlcach w dniach 8 -17 maja br zamknięte zostanie  skrzyżowanieul. Grabianowskiej i ul. Południowej.

2024-05-07 19:56:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!