Maturzystki z Mazowsza wśród najlepszych w Polsce!

Maturzystki z Mazowsza...

Maturzystki z województwa mazowieckiego znalazły się w gronie 26 laureatów...
Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew ze wsparciem sejmiku Mazowsza!

Młodzieżowa Rada Gminy...

Radni Mazowsza zdecydowali o wsparciu kolejnych inicjatyw w ramach...
Znamy finalistów konkursu „Startuj z Mazowsza”: Innowacyjne pomysły zmieniają przyszłość

Znamy finalistów konkursu...

Znamy finalistów V edycji konkursu samorządu województwa mazowieckiego...
Szerszy obraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Szerszy obraz potrzeb osób...

Aktualna sytuacja osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu, dostępne...
Jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego z dodatkowym wsparciem sejmiku Mazowsza!

Jednostki OSP z subregionu...

Na wtorkowym posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego...
25
Poniedziałek
Wrzesień 2023
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kreatywny konkurs ekologiczny

2023-08-25 13:14:31

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat z diecezji siedleckiej do udziału w konkursie „Nadaj życie niepotrzebnym przedmiotom" w ramach corocznego święta „Czas dla Stworzenia 2023". Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni. 

- Konkurs adresujemy do dzieci w wieku od 6 do 15 lat tj. uczniów przedszkoli (klas 0) i szkół podstawowych (kl. I-VIII) mieszkających na terenie diecezji siedleckiej, którym leży na sercu dobro naszej planety – mówi Michał Szmulik, koordynator konkursu z siedleckiej Caritas.     

Konkurs polega na przygotowaniu jednej dowolnej pracy (może być to zarówno przedmiot użytku codziennego, zabawka, domek dla owadów itp.) wykonanej wybraną przez siebie metodą plastyczno-techniczną, przy jednoczesnym obowiązkowym wykorzystaniu elementów z surowców wtórnych (z papieru, plastiku i opakowań np. puszek po napojach, torebek, pudełek itp.). Dopuszcza się użycie innych niezbędnych surowców. Skala wykonanej pracy jest dowolna, jednak nie może ona przekraczać wymiarów 50 cm x 50 cm x 100 cm. Uczestnik powinien wykazać się kreatywnością oraz wyobraźnią. 

- Podczas konkursu pragniemy kształtować wśród dzieci i młodzieży proekologiczne wzorce zachowań i jednocześnie realizować w praktyce założenia encykliki Papieża Franciszka "Laudato si". Jestem przekonany, że już od młodego wieku należy uczyć się porządkowania, segregowania odpadów i oszczędnego korzystania z materiałów i surowców – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Pracę należy przesłać pocztą na adres Caritas Diecezji Siedleckiej ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce z dopiskiem „Nadaj życie niepotrzebnym przedmiotom" lub złożyć osobiście w sekretariacie Caritas diecezjalnej pod wyżej wymienionym adresie (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00). Termin dostarczenia prac upływa 26 września br. o godz.16:00. 

Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest dostarczenie wraz z pracą prawidłowo wypełnionej i podpisanej przez opiekuna prawnego karty zgłoszeniowej uczestnika (załącznik nr 1) oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w konkursie oraz przetwarzanie danych osobowych i wizerunku (załącznik nr 2). 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 4 października br. w Dniu św. Franciszka na stronie internetowej Caritas diecezjalnej. Prace laureatów będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. 

Regulamin konkursu i załączniki do pobrania na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl. 

 

Anna Nowińska

Biuro Prasowe Caritas Diecezji SiedleckiejAktualna sytuacja osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu, dostępne rozwiązania finansowe, możliwości aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz wyzwania związane z...

2023-09-20 18:39:18

  S amorząd Mazowsza nagrodzi kreatywnych nauczycieli oraz szkoły otwarte na nowatorskie rozwiązania. Z głoszenia do konkursu „Edukreator na Mazowszu” można przesyłać do 29 września.

2023-09-20 18:23:36

Na wtorkowym posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Ponad 1,2 mln zł z budżetu...

2023-09-20 18:32:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!