Maturzystki z Mazowsza wśród najlepszych w Polsce!

Maturzystki z Mazowsza...

Maturzystki z województwa mazowieckiego znalazły się w gronie 26 laureatów...
Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew ze wsparciem sejmiku Mazowsza!

Młodzieżowa Rada Gminy...

Radni Mazowsza zdecydowali o wsparciu kolejnych inicjatyw w ramach...
Znamy finalistów konkursu „Startuj z Mazowsza”: Innowacyjne pomysły zmieniają przyszłość

Znamy finalistów konkursu...

Znamy finalistów V edycji konkursu samorządu województwa mazowieckiego...
Szerszy obraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Szerszy obraz potrzeb osób...

Aktualna sytuacja osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu, dostępne...
Jednostki OSP z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego z dodatkowym wsparciem sejmiku Mazowsza!

Jednostki OSP z subregionu...

Na wtorkowym posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego...
25
Poniedziałek
Wrzesień 2023
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Domy kultury i świetlice wiejskie z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego ze wsparciem sejmiku

2023-05-31 21:00:07

Radni województwa zdecydowali o dofinansowaniu budowy bądź remontów i modernizacji 238 świetlic wiejskich i domów kultury na Mazowszu. Wśród nich są 54 projekty z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego, które otrzymają w sumie blisko 7,2 mln zł dofinansowania w ramach nowego, pilotażowego programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych”.

Nowy program, w ramach którego gminy z Mazowsza mogły pozyskać środki na inwestycje w świetlicach wiejskich, domach kultury czy centrach integracyjnych to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności. – Samorządowcy często podkreślają, jak ważne dla mieszkańców są takie miejsca. Niestety, wielu gminom brakuje środków na ich modernizację, zakup profesjonalnego sprzętu czy dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia marszałek Adam Struzik.

W ramach pilotażowego programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych” dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego otrzyma w sumie 238 projektów. Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego zaznacza, że w tym roku po raz pierwszy środki na inwestycje w domach kultury i świetlicach wiejskich można było pozyskać w ramach jednego programu. – Do tej pory również przeznaczaliśmy środki na takie projekty, jednak były one dostępne w ramach różnych programów. To znaczne ułatwienie dla samorządów lokalnych, które zgłosiły do programu aż 240 zadań. Zdecydowaliśmy o dofinasowaniu aż 238 z nich.

Budowa nowych świetlic wiejskich i centrów integracyjnych, termomodernizacje budynków, montaż instalacji fotowoltaicznych, remonty dachów, elewacji, a także zakup wyposażania to tylko część z projektów, które otrzymały ponad 30,7 mln zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego.

Wśród dofinansowanych inwestycji są 54 projekty z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Radni województwa przeznaczyli na ich wsparcie blisko 7,2 mln zł. Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego gminy z Mazowsza były bardzo aktywne w ubieganiu się o środki z tego programu. – W subregionie siedleckim zdecydowanie dominują remonty i modernizacje świetlic wiejskich, co pokazuje, że w tym zakresie są jeszcze ciągle duże potrzeby w regionie. Ale mamy również inne projekty np. gmina Zbuczyn przeprowadzi modernizację sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie, gmina Żelechów poprawi dostępność do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie dla osób z niepełnosprawnością, a Węgrów wyremontuje Węgrowski Ośrodek Kultury.

 

Informacja prasowa

Rzecznicznika Prasowego

Urzędu Marszałkowskiego Województwa MazowieckiegoZnamy finalistów V edycji konkursu samorządu województwa mazowieckiego „Startuj z Mazowsza”. Wyróżnia on młode firmy z regionu, mające pozytywny wpływ na rozwój Mazowsza i potencjał, by odnieść...

2023-09-20 18:46:58

Aktualna sytuacja osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu, dostępne rozwiązania finansowe, możliwości aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz wyzwania związane z...

2023-09-20 18:39:18

Maturzystki z województwa mazowieckiego znalazły się w gronie 26 laureatów ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. To Zuzanna Niewiadomska , absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w...

2023-09-23 14:59:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!