5,5 mln zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza!

5,5 mln zł dla kół gospodyń...

Zakup strojów ludowych i sprzętu gastronomicznego, aktywizacja kobiet czy...
Chciał sprzedać telefon, stracił pieniądze

Chciał sprzedać telefon,...

Wystawił telefon na sprzedaż na jednym z portali sprzedażowych. Chwilę...
Coraz więcej kobiet w samorządach!

Coraz więcej kobiet w...

Na terenie województwa mazowieckiego znajdują się gminy i powiaty o jednym...
Siedlecki rekord WOŚP pobity

Siedlecki rekord WOŚP pobity

Siedlce grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  co roku, od...
Mazowsze stawia na młodych artystów

Mazowsze stawia na młodych...

Trzech twórców ma szansę otrzymać stypendium artystyczne ufundowane przez...
24
Piątek
Marzec 2023
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Siedlecki rekord WOŚP pobity

2023-03-13 20:51:23

Siedlce grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy co roku, od samego początku jej istnienia i po raz kolejny stanęły na wysokości zadania – pobiliśmy nasz rekordi zebraliśmy aż 236 881, 15 - informuje Miejski Ośrodek Kultury! Na tę kwotę składają się pieniądze z kwesty ulicznej, eSkarbonek i aukcji Allegro.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom, którzy przez cały dzień zbierali pieniądze, które Fundacja WOŚP przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu ratującego zdrowie i życie. Jak zwykle wplontariusze stanęli na wysokości zadania, co wcale nas nie dziwi, bo nawet w trudnych latach covidowych byli zwarci, gotowi i pokazywali wszystkim Polakom cudowną energię i ogromne zaangażowanie w pomaganie.

- Ten Finał, już w spokojniejszych czasach, pokazał na jeszcze mocniej ile jesteśmy w stanie wspólnymi siłami osiągnąć, ile dobrej energii wysłać innym i jak radośnie zagrać w tę styczniową niedzielę, aby w efekcie kupić jak najwięcej urządzeń medycznych dla oddziałów szpitalnych w całej Polsce.  Działania wolontariuszy i praca całej Fundacji już od kilku pokoleń przynoszą fantastyczne efekty, które po 31 latach są dostrzegalne na każdym kroku -informuje MOK.

Siedlecki sztab tradycyjnie działał przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, a swoją siedzibę miał w budynku „Podlasie”. W dniu Finału, od godz. 8:00, 270 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i kolportowało wyjątkowe gadżety Orkiestry. W liczeniu zebranych pieniędzy, które w tym roku będą przeznaczone na leczenie sepsy, pomagał Bank Spółdzielczy w Siedlcach przy ul. Pustej.Dzięki sieci sklepów TOPAZ, wolontariusze mogli zbierać pieniądze właśnie w tych sklepach zarówno w dzień finału, jak i dzień wcześniej.

W budynku „Podlasie” MOK działał sklepik WOŚP, odbył się pokaz makijażu wieczorowego i zabiegi pielęgnacyjne z MARY KAY Siedlce NDS Małgorzata Jaszczuk, a wieczorem koncerty zespołów Niekompletni, SweetAngels, HotAir i Upstream, które można było zobaczyć również na żywo na kanale YouTube dzięki firmie FilmShot.

Na ul. Kilińskiego przy Placu Sikorskiego dzięki ATVQUADYSiedlce można było zobaczyć pokazy techniki jazdy na quadzie, pokaz straży pożarnej, poczuć się jak kierowcą samochodu ciężarowego, skorzystać ze strzelnicy ASG, a o oprawę muzyczną zadbał DJ Rado. Impreza zakończyła się ŚWIATEŁKIEMDONIEBA ufundowanym przez ATV Quady Siedlce.

Nad Zalewem z Orkiestrą zagrały MorsySiedlce. Odbyły się licytacje okolicznościowych koszulek, kiermasz ciast, można było zobaczyć wóz strażacki OSP Nowe Opole, poćwiczyć zumbę, przejechać kucykiem z LeśnymKonikiem oraz spróbować Nordic Walking z Klub Sportowy NoWi Siedlce.

Z WOŚP zagrała także GaleriaSiedlce: działał sklepik WOŚP, odbył się kiermasz ciast, o dobrą zabawę zadbał Clown ReSorek, a bezpłatne badania wykonywało Centrum Medyczno-Diagnostyczne. W KulinarnymPoddaszu odbyły się warsztaty kulinarne. Orkiestrowy sklepik działał także w Sali Zabaw Młynek i Kręgielni Factory 157. W Castoramie szkolenia i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowali studenci ratownictwa medycznego.

W Hali Sportowej ARMS odbył się turniej koszykówki dziewcząt U11 organizowany przez UKS MKK Siedlce, w Małej Sali ARMS turniej tenisa stołowego organizowany przez MKS Pogoń Siedlce, a Steel Dart Siedlce zaprosiło na turniej darta.

W organizację finału włączył się również Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach: Koło Kosmetologii Estetycznej oferowało wykonanie masażu za dowolną kwotę wrzuconą do puszki; w Instytucie Informatyki odbyły się pokazy robotów, druku 3D i zastosowań wirtualnej rzeczywistości; Koło Naukowe Chemików „Spectrum” zaprezentowało pokazy chemiczne „Chemia gra od serca”; studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt Instytutu Zootechniki i Rybactwa wraz opiekunami zaprosiło na prezentację „Pracowni małych zwierząt” połączoną z możliwością oglądania zwierząt i doradztwa w zakresie utrzymania ptaków ozdobnych, królików, gadów i innych zwierząt towarzyszących, prezentację „Pracowni rehabilitacji zwierząt”, połączoną z możliwością konsultacji fizjoterapeutycznej dla psów i innych zwierząt towarzyszących, na Wydziale Nauk Społecznych odbyły się zajęcia z integracji sensorycznej, malowanie twarzy, - zabawy taneczno-ruchowe i zajęcia z symulacji niepełnosprawności.

W Zbuczynie można było morsować ze Zbuckimi Bobrami, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Zbyczyn, a na koncertowej scenie WOŚP w GOK Zbuczyn wystąpili: Teatr Obrzędowy UTW Zbuczyn, Grupa Teatralna GOK Zbuczyn, Zespół Wokalny Ulibabki, Bezpiecznik, Kapela Zbucka, Route 66 i Ojcowie.

Po raz kolejny uruchomiomo wirtualną eSkarbonkę, a stacjonarne puszki można było znaleźć w Fabryce Słodkości „Łakocie”, sali ćwiczeń Agata Joga, Salonie Łazienek ESKA,Firmie Auto Partner S.A. na ul. Brzeskiej, Centrum Kształcenia Zawodowego, Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Radomyśli, Towarzystwie Wiedzy Powszechnej Siedlce, Sali Zabaw Młynek, Kręgielni Factory 157, Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie, Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, Szkole Podstawowej w Paprotni, Zespole Oświatowym w Mokobodach, Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym, Gabinecie terapii manualnej Centrum Terapii Bowtech, Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach.

MOK dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w orkiestrowe granie, za okazaną pomoc.

- Dzięki Wam możemy już teraz powiedzieć, że WYGRAMY Z SEPSĄ! Wysyłamy w waszą stronę ogromny uśmiech i całą moc dobrych życzeń informuje MOK.

Olbrzymie podziękowania również dla:

Szefowej Sztabu Magdaleny Czmoch,

Zbigniewa Piwońskiego, który prace Sztabu WOŚP w Siedlcach wspiera od samego jej początku,

Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika,

- Katarzyny i Bartka Grabowskich, właścicielom Kręgielni Factory 157, Hurtowni Narzędzi Matrix i Sali Zabaw Młynek,

- ArlettyBorkowskiej,

- Olgi Kwaśniewskiej,

Michała Matlengiewicza,

Grzegorza Gajowego,

- Dyrektora Mariusza Woszczyńskiego i niezawodnych pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach:SylwiiWalczuk, NadzieiNiewolewskiej, JoannyWłodek, MarioliChromińskiej, MarzenyParapury, JoannyCholewki, JoannyKrasuskiej, KarolinyMisiak, MarkaMatwiejczyka, ArkadiuszaRadziwonki, KamilaWielgórskiego, MichałaBojara, PiotraWasilewskiego, PiotraTołwińskiego, MichałaZacharczuka, SebastianaGumińskiego.

- a także dla wszystkich anonimowych darczyńców, którzy przekazali gadżety na licytacje.

 

Darczyńcy, sponsorzy, współorganizatorzy:

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Agnieszka Kisielińska Instruktor Nails Company, AJKLIMA, Akces Meble, AMS Chróścicki, Arletta Borkowska, ATV Quady Siedlce, Bamir Drukarnia Cyfrowa, Bartek Grabowski, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Bomar Auto-Komis, Blue Cake, Castorama, Centrum Kształcenia Zawodowego, Centrum Medyczno-Diagnostyczne, Clown ReSorek, Codziennik Siedlce, Deko Mebel, DJ Rado, Dwór Mościbrody, Fabryka Słodkości „Łakocie”, Fart Osłony Okienne, Film Shot, Firma Auto Partner S.A., Fold, Gabinet Terapii Manualnej Centrum Terapii Bowtech, Galeria Siedlce, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie, Grzegorz Gajowy, Hurtownia Narzędzi Matrix, Hurtownia Pirotechniczna AS, Janusz Mazurek, Karolewski Security-Service, Katarzyna Grabowska, Kozak Druk, Kręgielnia Factory 157, Kulinarne Poddasze, Leśny Konik, Małgorzata Jaszczuk NDS Mary Kay, Marzena Tymińska, Marvex, Miasto Siedlce, Michał Matlengiewicz, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Siedlce, MKS Pogoń Siedlce, Morsy Siedlce, NoWi Siedlce, Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Opole, ODMET SA, Olala Kulinarny Misz-masz, Olga Kwaśniewska, Pinmania, Pizzeria DaGrasso, Pizzeria Domino’s, Pizzeria Kampa, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach, PSS Społem, Restauracje Sphinx Siedlce, Rzeźnik Zbuczyn, Sala Ćwiczeń Agata Joga, Sala Zabaw Młynek, Salon Łazienek ESKA, Selgros, Sieć Sklepów TOPAZ, Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Brama, Steel Dart Siedlce, Strych Polska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach,Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Radomyśli, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym,Szkoła Podstawowa w Paprotni,Teknopol,Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Siedlcach, UKS MKK Siedlce, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wiktor Szczerbaciuk, Zespół Oświatowy w Mokobodach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, Zespół Hot Air, Zespół Niekompletni Zespół Sweet Angels, Zespół Upstream, Zbigniew Piwoński.

Osoby, firmy i instytucje, które przekazały gadżety i vouchery na aukcje i licytacje:

Akademia Młodego Piłkara GOOL, Irena Kosińska, Marta Skaruz, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wiktoria Mędrkowska, Andrzej Jastrzębski, Stanisław Zdanowski, MKP Pogoń Siedlce, Aleksander Jonek, Jubiler S. Niewęglowski, ATV Quady Siedlce, Home Spa Anna Prokopiuk, Amelia Kowalska, Krystyna Dawidziuk, Anna Krzemińska, Fundacja Leny Grochowskiej, Krzysztof Egier – firma E-POŻ, Zespół Hot Air, Siedleckie Towarzystwo Myśliwych i Przyjaciół, Wojciech Radźko, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Agnieszka Król, Anita Dąbrowska, Aneta Skarus, MKS Pogoń Awenta Siedlce.

 Zakup strojów ludowych i sprzętu gastronomicznego, aktywizacja kobiet czy organizacja wydarzeń integrujących społeczność lokalną – na te i inne inicjatywy mazowieckie koła gospodyń wiejskich i...

2023-03-17 20:55:54

Na terenie województwa mazowieckiego znajdują się gminy i powiaty o jednym z najwyższych wskaźników feminizacji! To znaczy, że w samorządach rządzą kobiety! Na tle gmin wiejskich na szczególną...

2023-03-13 20:29:32

Trzech twórców ma szansę otrzymać stypendium artystyczne ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego. Ruszył właśnie nabór wniosków o przyznanie Nagrody Twórczej za dokonania w...

2023-03-06 18:30:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!