Za złotówkę do muzeum i teatru

Za złotówkę do muzeum i teatru

Zaledwie za 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim,...
Policja ostrzega przed włamaniami do domów  i mieszkań

Policja ostrzega przed...

Mając na uwadze zbliżający się sezon letni, policjanci ostrzegają przed...
Milion złotych dla młodzieżowych rad

Milion złotych dla...

Szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej, inicjatywy...
Stracił prawo jazdy, bo spieszył się do dziecka

Stracił prawo jazdy, bo...

Grupa Speed patroluje nasze drogi codziennie, ujawniając wiele wykroczeń....
Zamknięte odcinki ulic Floriańskiej i Pułaskiego

Zamknięte odcinki ulic...

Od wtorku wieczorem zostały zamkniete fragmenty ulic Floriańskiej i...
24
Wtorek
Maj 2022
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 30 stycznia (niedziela)

2022-01-25 20:14:09

 

Trwają przygotowania w siedleckim Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który działa jak co roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. 30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel – tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej. Tegoroczny finał odbędzie się 30 stycznia pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

 

Wszystkich zarejestrowanych wolontariuszy zapraszamy po odbiór puszek i identyfikatorów 29 stycznia w godz. 12:00-18:00 do sali widowiskowej „Podlasie”, przy ul. Sienkiewicza 63. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunem.

Już teraz można wesprzeć Orkiestrę dorzucając się do wirtualnej eSkarbonki, do której link znajdziecie na stronie mok.siedlce.pl oraz do puszek stacjonarnych: w Kiosku u Alexa, w sali ćwiczeń Agata Joga, w Salonie Łazienek ESKA, w salonie kosmetycznym Jak Ta Lala, w pralni dywanów Clean-Wash Polska, w Lodziarnio-Herbaciarni Kotuń, w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Radomyśli, w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej Siedlce, w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale, w sklepie PSB Mrówka Siedlce, w gabinecie światłoterapii Opalarium, w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym, w gabinecie terapii manualnej Centrum Terapii Bowtech, w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach. Niedługo wystartują także niezwykłe aukcje na Allegro.

W niedzielę 30 stycznia 260 wolontariuszy wyruszy na ulice Siedlec, by zbierać pieniądze na okulistykę dziecięcą, a w wybranych sklepach Sieci Topaz spotkacie wolontariuszy także w sobotę.

Morsy Siedlce zapraszają o godz. 11:00 nad Zalew całe Siedlce i okolice na wspólne morsowanie, licytację okolicznościowych koszulek, kiermasz ciast, pokaz aut Renault i ognisko. Będzie można skorzystać z mobilnej sauny Dobra Bania, przejechać na kucyku z Leśnego Konika, NoWi Siedlce nauczą chętnych Nordic Walking, a o godz. 12:00 poćwiczyć zumbę.

WOŚP-owy sklepik tym razem otwarty będzie w Galerii Siedlce. Również tam odbędzie się kiermasz ciast, pokaz pierwszej pomocy, będzie można napić się grzańca i pograć w planszówki.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra w tym roku również Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Od godz. 11:00 zapraszamy warsztaty w Pracowni Integracji Sensorycznej, zwiedzanie Pracowni Małych Zwierząt, spotkanie z zoopsychologiem i behawiorystą w Pracowni Sensoryki i Rehabilitacji Zwierząt, warsztaty w Instytucie Nauk Chemicznych, wystawy w Bibliotece Głównej i Galerii Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych. Otwarta będzie także Strzelnica na Wydziale Nauk Społecznych.

Przed budynkiem „Podlasie”, który tradycyjnie będzie siedzibą siedleckiego Sztabu, od godz. 13:00 odbędzie się pokaz malowania graffiti. O godz. 17:30 zapraszamy na koncerty zespołów Niekompletni i Route 66. Koncerty będzie można zobaczyć na żywo w sali widowiskowej „Podlasie” (za wrzut do puszki), na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach oraz na Placu gen. Sikorskiego na specjalnym ustawionym telebimie.

Na Placu gen. Sikorskiego od godz. 10:00 będą trwały pokazy ATV Quady Siedlce. Do godz. 15:00, dzięki Centrum Medyczno-Diagnostycznemu, otwarty będzie punkt szczepień przeciwko Covid-19. W godz. 12:00-16:00 zapraszamy na pokazy pierwszej pomocy. A o godz. 20:00 tradycyjne Światełko do nieba – niezwykły pokaz sztucznych ogni.

Źródło: MOK w SiedlcachZaledwie za 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy zwiedzić zamek w Liwie. Samorząd Mazowsza otwiera swoje instytucje kultury dla uczniów szkół...

2022-05-22 19:13:23

Grupa Speed patroluje nasze drogi codziennie, ujawniając wiele wykroczeń. Ostatnio policjanci ukarali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w msc. Pruszyn Pieńki. 31- latek stracił prawo...

2022-05-14 07:43:11

Szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej, inicjatywy zgłaszane przez młodzieżowych radnych czy działania informacyjno-promocyjne dotyczące Młodzieżowych Rad to wszystko może...

2022-05-14 07:29:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!