ROZPOZNAJ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

ROZPOZNAJ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Polacy nie spieszą się na emeryturę

Polacy nie spieszą się na...

W 2020 r. 37,6% seniorów odłożyło w czasie przejście na emeryturę. Trendowi...
Jedna osoba zakażona koronawirusem zmarła

Jedna osoba zakażona...

W siedlckich szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem ostatniej doby w...
Kampania Społeczna STOP PRZEMOCY poMOC jest w Tobie!

Kampania Społeczna STOP...

15 kwietnia 2021 roku wraz z obchodami Światowego Dnia Trzeźwości rusza...
Jestem z Mazowsza – jeszcze tylko dwa tygodnie na zgłoszenia

Jestem z Mazowsza – jeszcze...

Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Jestem z...
18
Niedziela
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Niedzielny Salon Muzyczny online - Koncert Aliny Mleczko & Tango Attack

2021-04-07 19:48:38

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny, tym razem w wersji online. Wystąpi dla Was zespół Tango Attack z AlinąMleczko. Koncert dostępny będzie na naszym kanale YouTube (youtube.com/moksiedlce) 11 kwietnia 2021 r. od godz. 17:00.

Alina Mleczko

Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. W 1995 r. zadebiutowała w Filharmonii Narodowej wykonując Fantazję na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Heitora Villa-Lobosa.

Wydała pięć solowych płyt. Dwie z nich nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk. Nagrodzona przez magazyn Classique we Francji za płytę Siesta. Otrzymała także wyróżnienie „Rewelacja Audio Video” za płytę Fiesta. Jej ostatni solowy album zawierający sonaty otrzymał znakomite recenzje m.in. w magazynie Gramophone w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie pismo muzyczne Saxophone Journal poświęciło jej artykuł, w którym przedstawia ją jako jedną z najlepszych i najbardziej interesujących saksofonistek świata.

Jako solistka koncertuje z orkiestrami m.in. Capella Istropolitana, Narodową Orkiestrą Ukrainy, Duńską Orkiestrą Radiową, a także z najlepszymi polskimi orkiestrami m.in. Symfonią Varsovią. Z równym powodzeniem wykonuje utwory z klasycznego repertuaru na saksofon jak i muzykę współczesną. Koncertuje w wielu krajach Europy i USA.

Jednym z ostatnich takich projektów jest spektakl Saksofon na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. Tekst interpretowany przez Mariusza Bonaszewskiego ilustruje muzycznie własnymi improwizacjami.

Tango Attack

W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem, sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake'i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak), a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Olga Szomańska).

Źródło: MOK w SiedlcachMuzeum Regionalne w Siedlcach przystąpiło do realizacji projektu pn. „Bezpłatne autobusy w weekend z Siedlec i Łosic do Muzeum w Dąbrowie” w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2020.

2021-04-15 19:15:19

Siedlecki, 53 batalion lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od 13 kwietnia ma nowego dowódcę. Obowiązki objął ppłk Mariusz Kocoń, dotychczasowy dowódca 64 blp 6 MBOT w...

2021-04-13 19:17:31

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało o rozbudowie wojskowej infrastruktury w siedleckich koszarach. Stacjonują tu batalion dowodzenia 18 Dywizji Zmechanizowanej i 53 Batalion Lekkiej Piechoty...

2021-04-12 20:26:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!