W szpitalach rośnie liczba hospitalizowanych. Zmarły dwie osoby

W szpitalach rośnie liczba...

W siedlckich szpitalach w związku z koronawirusem przebywa 156 osób, z...
OSZUŚCI PONAWIAJĄ PRÓBY WYŁUDZENIA PIENIĘDZY OD SENIORÓW

OSZUŚCI PONAWIAJĄ PRÓBY...

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło już...
Wyższe świadczenia po waloryzacji

Wyższe świadczenia po...

1 marca ZUS podnosi wysokość świadczeń emerytalno-rentowych. Wskaźnik...
"Żyć nam przyszło raz" Koncert Zespołu Niekompletni

"Żyć nam przyszło raz"...

„ Żyć nam przyszło raz” to tytuł najnowszego koncertu zespołu Niekompletni,...
Mazowsze wspiera strażaków

Mazowsze wspiera strażaków

20 mln zł – to środki, które samorząd Mazowsza przeznaczył na zakup lekkich...
4
Czwartek
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wspólna akcja “Pełnowartościowy posiłek codziennie”

2021-02-22 19:05:41

35 seniorów z terenu Miasta Siedlce w styczniu i lutym 2021 r. otrzymuje bezpłatny obiad. Niesamodzielne, wymagające opieki osoby powyżej 60. roku życia, dzięki akcji “Pełnowartościowy posiłek codziennie” w ramach współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach może liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

Pomysł projektu zrodził się podczas konferencji Rady Krajowej Cargill Cares złożonej z pracowników Cargill. Chcieli oni pomóc osobom najbardziej zagrożonym zarażeniem COVID-19, ale też wesprzeć lokalną gastronomię. Jedna z fabryk firmy, produkująca pasze dla zwierząt od 26 lat, zlokalizowana jest właśnie na terenie Siedlec. Poprzednio pracownicy siedleckiego zakładu firmy angażowali się już remontując klasy w szkołach w Czuryłach, Hermanowie i Mordach oraz sale w domach dziecka. Nigdy jednak wcześniej nie stworzyli akcji dożywiania najstarszych, i jednocześnie znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, osób.

- Cargill wspiera społeczności lokalne, angażując się w ich rozwój ekonomiczny przez partnerstwo i darowizny w połączeniu z wolontariatem pracowników. Zapewnia korporacyjne wsparcie dla wybranych krajowych organizacji non-profit i pozarządowych, w których Cargill prowadzi działalność biznesową. Wspiera partnerów pracujących w głównych obszarach bezpieczeństwa żywnościowego, żywienia i zrównoważonego rozwoju. Ponadto Cargill sponsoruje grupy kierowane przez pracowników, zwane Radami Cargill Cares, które starają się rozpoznawać kwestie ważne dla mieszkańców, budować efektywne relacje z liderami społeczności i pracować nad poprawą standardów życia oraz promowaniem dynamicznych, stabilnych społeczności - mówi Dariusz Omelaniuk, regionalny kierownik sprzedaży w Cargill.

Wsparcie Cargill w akcji polega na przekazaniu środków pieniężnych do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie firma zleciła i opłaciła posiłki dla seniorów oraz ich dowóz do osób w okresie trwania akcji.

Wytypowaniem uczestników projektu zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach.

Seniorzy otrzymują od poniedziałku do czwartku obiad jednodaniowy (na przemian zupa i drugie danie), a w piątek obiad składający się z dwóch dań. Przygotowaniem i dostarczeniem posiłków zajmuje się Zakład Aktywności Zawodowej CDS w Siedlcach. Akcja trwa od 7 stycznia do 26 lutego br.

- ZAZ działa na terenie Siedlec i jednocześnie umożliwia rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Osoby te, dzięki terapii zajęciowej, są w stanie pracować, mogą podjąć zatrudnienie w Zakładzie i tym samym uzyskać niezbędne umiejętności i doświadczenie przed wejściem na otwarty rynek pracy. Mogą tu również znaleźć zatrudnienie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nie uczestniczyły w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, w szczególności te, które zostały skierowane do pracy przez powiatowe urzędy pracy - tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ.

Źródło: Caritas Siedlce1 marca ZUS podnosi wysokość świadczeń emerytalno-rentowych. Wskaźnik waloryzacji to aż 104,24%. Dodatkowo zwiększy się kwota najniższych emerytur i rent.

2021-03-01 19:57:52

„ Żyć nam przyszło raz” to tytuł najnowszego koncertu zespołu Niekompletni, na który zaprasza MOK 5 marca do Sali Białej. Na pierwszy po długiej przerwie koncert z udziałem publiczności, zespół...

2021-03-01 19:29:46

W siedlckich szpitalach w związku z koronawirusem przebywa 156 osób, z tego 10 pacjentów jeszcze oczekuje na wynik. Poinformowano o śmierci dwóch osób.    

2021-03-02 18:44:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!