Wysokie na 17 pięter trzy wieżowce tuż przy PKP? Do urzędu miasta wpłynął wniosek

Wysokie na 17 pięter trzy...

Na terenie po byłej parowozowni PKP przy centrum przesiadkowym w Siedlcach...
5 przysięga w 5 Brygadzie

5 przysięga w 5 Brygadzie

Już w sobotę 28 listopada, 41 nowych żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT...
Ostatniej doby zmarło 5 osób

Ostatniej doby zmarło 5 osób

W siedlckich szpitalach w związku z koronawirusem przebywa 211 osób, z tego...
ODZYSKANO ROWER

ODZYSKANO ROWER

Policja w Siedlcach informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać...
Bezpłatne kursy specjalistyczne  w siedleckiej bibliotece

Bezpłatne kursy...

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z...
30
Poniedziałek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

#UWOJNIJZŁOMKA URZĄD MARSZAŁKOWSKI PRZEKAZAŁ PONAD 200 KOMPUTERÓW DLA POTRZEBUJACYCH

2020-11-18 17:11:53

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włączył się do akcji #UWOLNIJZŁOMKA i przekazał ponad 200 zestawów komputerowych potrzebującym. – Uczniom i nauczycielom brakuje komputerów do nauki zdalnej, a my mamy sprzęt, który czeka na utylizację. Dlatego postanowiliśmy pomóc i przekazaliśmy go fundacji – zaznacza marszałek Adam Struzik.

 

 

#UWOLNIJZŁOMKA to akcja społeczna, w ramach której ludzie dobrej woli przekazują używany sprzęt elektroniczny. Inicjatywa powstała z potrzeby serca i chęci pomocy najbardziej potrzebującym – uczniom, podopiecznym domów dziecka czy pogotowia opiekuńczego lub nauczycielom. Przez pandemię zmuszeni zostali oni do realizowania programu nauczania zdalnie. Nie jest jednak tajemnicą, że generuje to szereg problemów, a często jednym z nich jest brak sprzętu.

Uwolnij Złomka – to jedna z internetowych akcji, która skupia zarówno osoby, które chcą pozbyć się nieużywanego sprzętu, jak i te, które chętnie przyjmą go na czas pandemii. Przejście na naukę zdalną dla wielu rodzin wiąże się z wieloma trudnościami, zaznacza Jan Górski, koordynator i inicjator akcji Uwolnij Złomka. – Jest bardzo dużo wykluczonych dzieci, które z powodu braku sprzętu nie zdały do następnej klasy. To dzieci z rodzin wielodzietnych, domów dziecka czy placówek opiekuńczych, które nie mają możliwości zakupu sprzętu. Pojawił się więc pomysł zbierania i naprawiania komputerów, które nie są już użytkowane przez ich właścicieli – dodaje Jan Górski.

Czym jest złomek?

To laptopy, komputery, smartfony. Często niedziałający i nieużywany sprzęt, który wolontariusze z Uwolnij Złomka zbierają, naprawiają i przekazują najbardziej potrzebującym. W akcję zaangażowanych jest na stałe wielu wolontariuszy. Każdy komputer trzeba sprawdzić, wyczyścić i naprawić. Przekazywany dzieciom i nauczycielom sprzęt jest gotowy do pracy – ma zainstalowane darmowe programy biurowe, komunikatory i programy do wideokonferencji.

 

Mazowsze wspiera

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego postanowił włączyć się w akcję. – W naszym urzędzie na utylizację czekało 500 zestawów komputerowych wycofanych z użytku. To sprzęt, który nie jest już kompatybilny z naszymi wewnętrznymi systemami. Nie wszystkie komputery, niestety, nadają się do naprawy. Do tej pory na akcję Uwolnij Złomka udało nam się przekazać ponad 200 komputerów. Mamy jednak nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej – podkreśla sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego Waldemar Kuliński.

Okazało się, że przekazanie sprzętu to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale też duża oszczędność. Sprzęt został przekazany w formie darowizny, bez dodatkowych kosztów i wypełniania dokumentów związanych z Bazą Danych Odpadowych. Cieszę się, że komputery nie zostaną zezłomowane, tylko będą służyć potrzebującym – dodaje sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego. Takie działanie wpisuje się w przyjęty w urzędzie System Odpowiedzialności Społecznej i stanowi przykład dla innych organizacji.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Fpto: PixabayW siedlckich szpitalach w związku z koronawirusem przebywa 211 osób, z tego 16 pacjentów jeszcze oczekuje na wynik. Z powodu zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby w sumie zmarło 5 osób.

2020-11-25 12:59:38

Już w piątek (26.11) o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Siedlce odbędzie się #29 tej kadencji sesja Rady Miasta Siedlce. Przedstawiamy Państwu plan obrad.

2020-11-23 14:42:42

Trwa największa w historii inwentaryzacja pieców na Mazowszu. Dzięki 23 mln zł przekazanym przez samorząd województw, 242 gminy liczą i sprawdzają źródła ogrzewania u swoich mieszkańców. Pozwoli...

2020-11-24 13:12:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!