Dwa mecze reprezentacji Polski w Siedlcach

Dwa mecze reprezentacji...

Z powodu pandemii koronawirusa nie doszło do meczu reprezentacji Polski i...
Jak wyglądała ambulatoryjna opieka zdrowotna w Siedlcach w 2019 (infografika)

Jak wyglądała ambulatoryjna...

Urząd Statystyczny w Warszawie zachęca do lektury zestawu najnowszych...
Mazowsze wspiera Miasto Siedlce w inwestycji przebudowy ul. Poniatowskiego

Mazowsze wspiera Miasto...

Wczoraj (8.07) Miasto Siedlce  podpisało umowę o udzielenie dotacji z...
Bieżące informacje w liczbach na temat koronawirusa w Siedlcach (08.07.)

Bieżące informacje w...

Aktualizujemy na bieżąco informacje o sytuacji w mieście i na terenie...
PONAD MILION ZŁOTYCH NA ZABYTKI W SUBREGIONIE SIEDLECKIM

PONAD MILION ZŁOTYCH NA...

Blisko 7 mln zł na prace remontowe i konserwatorskie mazowieckich zabytków...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Paweł Wyrzykowski chce kandydować na prezydenta miasta Siedlce

2019-11-25 15:30:42

Paweł Wyrzykowski lider Konfederacji w Siedlcach wydał oświdczenie o przygotowaniu swojej kandydatury na urząd Prezydenta Siedlec.

Treść oświadczenia Pawła Wyrzykowskiego:

"Minął równo rok od zaprzysiężenia prezydenta Sitnika. Miałem wielką nadzieję, że będę musiał powiedzieć "przepraszam, myliłem się, moje ostrzeżenia były nietrafione". Niestety, zamiast realnych zmian mamy kontynuację filozofii zarządzania PiSu, której uosobieniem jest wielokadencyjny skarbnik Paryła (na zdjęciu bacznie pilnuje co takiego mam do powiedzenia jego nowemu zakładnikowi). Człowiek, który doprowadził miasto do zapaści finansowej, ma ciekawe oświadczenia majątkowe, a na komisjach jego rola polegała na przytakiwaniu po zatrudnionych dodatkowo specjalistach - ma teraz oddłużać miasto i postawić je na nogi wobec ulatujących z każdym dniem perspektyw.

Skarbnika miasta powołuje prezydent i to on jest za niego odpowiedzialny. Łudziłem się, że to jakiś wymyślny układ polityczny mający zapewnić większość w Razie Miasta, ale tej większości brak, mimo że wisi ona tylko na jednym radnym. Indolencja i megalomania, a także naiwność wyborców skazuje nasze miasto na 5 lat kontynuacji szkodliwej polityki. Zamiast obniżyć sobie bizantyjską pensję i dotrzymać danego słowa odnośnie konkursów na kierownicze stanowiska, on planuje absurdalne podwyżki za śmieci i nie potrafi szukać oszczędności administracyjnych, zawsze tylko kosztem mieszkańców.

Część osób myśli, że skoro krytykowałem Zawodowego Syna, to od razu popierałem Sitnika. Wystarczy prześledzić moje publiczne i opatrzone datami wpisy z kampanii, w których ostrzegam, szczególnie w drugiej turze, że Sitnik może dogadać się z PiSem. I tak się stało, tylko że osoby, które wówczas mnie atakowały dzisiaj chowają głowy w piasek uświadamiając sobie, że Sitnik wygrał nie dlatego, że był taki dobry, tylko dlatego, że Tchórzewski był tak słaby, iż w drugiej turze dostał mniej głosów niż w pierwszej! Dodatkowo zadziałała iluzja bezpartyjności i świeżości, która przecież prysła po spotkaniu z A. Halickim z PO. Świeżości również nie ma, bo Sitnik piastował przecież wysoko opłacane stanowisko w mieście, za które politycznie odpowiadał Wojciech Kudelski - i pewnie stąd ta kontynuacja jego szkodliwego kierunku rozwoju "od czubka piramidy" zamiast od fundamentów.

Ludzie zaczepiają mnie nawet na ulicy w sprawach lokalnych, często myśląc że jestem radnym (a przecież nawet nie kandydowałem, w imię jedności projektu Lepsze Siedlce i w konsekwencji dla dobra miasta swoje ambicje chowając do szuflady). Również w Internecie czytam wiadomości od mieszkańców, którzy mają wymagania wobec władzy i dlatego zawiedli się swoim wyborem. Część z nich wychodzi z pewną konkretną inicjatywą, której początkowo przyglądałem się z dystansem i brałem za zwykły komplement. Jednak po okresie ulgowym dla nowej władzy ludzie nie mają już złudzeń, a masa krytyczna została przekroczona. Część bardziej zaangażowanych mieszkańców jest pewnych, że nie jestem związany żadnymi układami i nie wytłumię potrzeb zmian. Swoje oceny opierają na wieloletniej obserwacji moich działań, a także niedawnego rażąco krzywdzącego potraktowania mnie przez, jak to nazywają, "siedlecki układ polityczno-sądowy".

Dlatego biorąc pod uwagę powyższą sytuację oraz brak perspektyw na to, że w mieście się poprawi i będzie ono w stanie wykorzystać szanse, a uniknąć zagrożeń, rozważam przygotowanie swojej kandydatury na urząd Prezydenta Miasta Siedlce."Biskup Kazimierz Gurda oraz Biskup Grzegorz Suchodolski wraz z otoczeniem odebrali dzisiaj negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

2020-07-05 22:16:31

Blisko 7 mln zł na prace remontowe i konserwatorskie mazowieckich zabytków – wczoraj taką decyzję podjęli radni województwa. W sumie dzięki wsparciu samorządu województwa odrestaurowanych...

2020-07-08 12:43:38

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele wakacyjnych planów trzeba zmienić. Władze województwa zachęcają, aby przynajmniej część urlopu zaplanować blisko, czyli na Mazowszu. To nie...

2020-07-05 21:48:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!