6e22f5442d66f2607c4e5a56047ed26a.png
ROZPOZNAJ SPRAWCĘ USZKODZENIA MIENIA

ROZPOZNAJ SPRAWCĘ...

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Pierwsza operacja z udziałem robota da Vinci w siedleckim Szpitalu Wojewódzkim

Pierwsza operacja z...

Operacja z udziałem systemu robotycznego da Vinci po raz pierwszy odbyła...
25 km pieszo, by uczcić powstanie

25 km pieszo, by uczcić...

W nocy z 17 na 18 stycznia 2020 r. odbędzie się jubileuszowy V Pieszy rajd...
Kolejni siedlczanie w szeregach WOT

Kolejni siedlczanie w...

W minioną niedzielę na terenie jednostki wojskowej w Ciechanowie odbyła się...
Sylwester na Placu 2019

Sylwester na Placu 2019

Jak co roku, siedlczanie mogą spędzić Sylwestra na Placu im. gen. Wł....
12
Czwartek
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Paweł Wyrzykowski chce kandydować na prezydenta miasta Siedlce

2019-11-25 15:30:42

Paweł Wyrzykowski lider Konfederacji w Siedlcach wydał oświdczenie o przygotowaniu swojej kandydatury na urząd Prezydenta Siedlec.

Treść oświadczenia Pawła Wyrzykowskiego:

"Minął równo rok od zaprzysiężenia prezydenta Sitnika. Miałem wielką nadzieję, że będę musiał powiedzieć "przepraszam, myliłem się, moje ostrzeżenia były nietrafione". Niestety, zamiast realnych zmian mamy kontynuację filozofii zarządzania PiSu, której uosobieniem jest wielokadencyjny skarbnik Paryła (na zdjęciu bacznie pilnuje co takiego mam do powiedzenia jego nowemu zakładnikowi). Człowiek, który doprowadził miasto do zapaści finansowej, ma ciekawe oświadczenia majątkowe, a na komisjach jego rola polegała na przytakiwaniu po zatrudnionych dodatkowo specjalistach - ma teraz oddłużać miasto i postawić je na nogi wobec ulatujących z każdym dniem perspektyw.

Skarbnika miasta powołuje prezydent i to on jest za niego odpowiedzialny. Łudziłem się, że to jakiś wymyślny układ polityczny mający zapewnić większość w Razie Miasta, ale tej większości brak, mimo że wisi ona tylko na jednym radnym. Indolencja i megalomania, a także naiwność wyborców skazuje nasze miasto na 5 lat kontynuacji szkodliwej polityki. Zamiast obniżyć sobie bizantyjską pensję i dotrzymać danego słowa odnośnie konkursów na kierownicze stanowiska, on planuje absurdalne podwyżki za śmieci i nie potrafi szukać oszczędności administracyjnych, zawsze tylko kosztem mieszkańców.

Część osób myśli, że skoro krytykowałem Zawodowego Syna, to od razu popierałem Sitnika. Wystarczy prześledzić moje publiczne i opatrzone datami wpisy z kampanii, w których ostrzegam, szczególnie w drugiej turze, że Sitnik może dogadać się z PiSem. I tak się stało, tylko że osoby, które wówczas mnie atakowały dzisiaj chowają głowy w piasek uświadamiając sobie, że Sitnik wygrał nie dlatego, że był taki dobry, tylko dlatego, że Tchórzewski był tak słaby, iż w drugiej turze dostał mniej głosów niż w pierwszej! Dodatkowo zadziałała iluzja bezpartyjności i świeżości, która przecież prysła po spotkaniu z A. Halickim z PO. Świeżości również nie ma, bo Sitnik piastował przecież wysoko opłacane stanowisko w mieście, za które politycznie odpowiadał Wojciech Kudelski - i pewnie stąd ta kontynuacja jego szkodliwego kierunku rozwoju "od czubka piramidy" zamiast od fundamentów.

Ludzie zaczepiają mnie nawet na ulicy w sprawach lokalnych, często myśląc że jestem radnym (a przecież nawet nie kandydowałem, w imię jedności projektu Lepsze Siedlce i w konsekwencji dla dobra miasta swoje ambicje chowając do szuflady). Również w Internecie czytam wiadomości od mieszkańców, którzy mają wymagania wobec władzy i dlatego zawiedli się swoim wyborem. Część z nich wychodzi z pewną konkretną inicjatywą, której początkowo przyglądałem się z dystansem i brałem za zwykły komplement. Jednak po okresie ulgowym dla nowej władzy ludzie nie mają już złudzeń, a masa krytyczna została przekroczona. Część bardziej zaangażowanych mieszkańców jest pewnych, że nie jestem związany żadnymi układami i nie wytłumię potrzeb zmian. Swoje oceny opierają na wieloletniej obserwacji moich działań, a także niedawnego rażąco krzywdzącego potraktowania mnie przez, jak to nazywają, "siedlecki układ polityczno-sądowy".

Dlatego biorąc pod uwagę powyższą sytuację oraz brak perspektyw na to, że w mieście się poprawi i będzie ono w stanie wykorzystać szanse, a uniknąć zagrożeń, rozważam przygotowanie swojej kandydatury na urząd Prezydenta Miasta Siedlce."Jak co roku, siedlczanie mogą spędzić Sylwestra na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego. Na koncert rozpoczynający Nowy Rok zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

2019-12-09 14:04:22

Operacja z udziałem systemu robotycznego da Vinci po raz pierwszy odbyła się w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

2019-12-10 12:59:35

W minioną niedzielę na terenie jednostki wojskowej w Ciechanowie odbyła się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława...

2019-12-10 13:51:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!