Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Udana siatkarska sobota. KPS i Ósemka bez straty seta

2019-02-02 23:14:28

Udaną sobotę zaliczyły KPS oraz Ósemka Siedlce. Obie ekipy wygrały swoje spotkania bez straty seta.

Domowe starcie KPS było niezwykle ważne dla układu tabeli w kontekście walki o pierwszą ósemkę.

Każdy set był niezwykle wyrównany. Buskowianka grała solidnie, ale to KPS za każdym razem zachował więcej zimnej krwi. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali 3:0 i zainkasowali niezwykle ważny komplet punktów.

W następnej kolejce KPS zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała.

Sobotni mecz Ósemki kończył rundę zasadniczą sezonu 2018-19. Starcie z Krótką było bardzo ważne w kontekście walki w dalszej części rozgrywek – fazie play-off.

Mecz nie przyniósł zbyt wielu emocji, gdyż w każdej kolejnej partii Ósemka grała coraz lepiej i Krótka nie była w stanie podjąć równorzędnej walki. Podopieczne Jarosława Plewińskiego w pierwszej partii wygrały 25:22, w drugiej 25:18, a w trzeciej rozbiły rywalki 25:15. Ósemka zainkasowała komplet punktów i rundę zasadniczą zakończyła na piątym miejscu w tabeli.

Teraz w II lidze przychodzi czas na rywalizację w fazie play-off. Ósemka na początek czeka walka z MUKS Tomaszów Mazowiecki. Rywalizacja będzie toczyła się do dwóch zwycięstw, a pierwsze spotkania odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, gdyż to MUKS zakończył sezon na wyższym miejscu w tabeli.

KPS Siedlce – Buskowianka Kielce 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)

Bartosz Cabaj
Przeczytaj również
W I meczu fazy play-off Ósemka Siedlce wygrała na wyjeździe z MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:0.

2019-02-20 00:15:54

W meczu 24. kolejki I ligi KPS Siedlce wygrał z AZS Częstochowa 3:1.

2019-02-17 16:27:37

W meczu 23. kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 0:3.