Biny, Damazego, Waldemara
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ósemka górą w derbach. KPS bez przełamania

2018-11-25 21:29:32

W weekend kolejne mecze rozegrały siatkarskie drużyny z Siedlec. Ósemka pokonała Nike Węgrów 3:2, a KPS przegrał 1:3 z BBTS Bielsko-Biała.

Runda zasadnicza II ligi dotarła do półmetka. Ósemka po połowie sezonu plasowała się na trzecim miejscu. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej siedlczanki czekały wyjazdowe derby z Nike Węgrów.

Sobotnie starcie zaczęło się po myśli gospodyń. Nike okazała się lepsza w dwóch pierwszych setach, wygrywając 25:20 i 25:17. Ósemka jednak po raz kolejny w tym sezonie pokazała charakter. Siedlczanki zwyciężyły w trzeciej i czwartej partii, dlatego o losach derbowej rywalizacji musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim swoją wyższość udowodniły podopieczne Jarosława Plewińskiego, które triumfowały 15:11 i w pięknym stylu odwróciły losy spotkania.

KPS po wygranej w środku tygodnia w Pucharze Polski chciał wrócić na zwycięską ścieżkę w ligowej rywalizacji.

Pierwszy set po niezwykle zaciętej walce i grze na przewagi wygrał BBTS 30:28. W drugiej partii lepszy okazał się KPS i doprowadził do remisu. Niestety w trzeciej i czwartej odsłonie ponownie górą byli goście i to oni zainkasowali komplet punktów.

Nike Węgrów – Ósemka Siedlce 2:3 (25:20, 25:17, 22:25, 23:25, 11:15)

KPS Siedlce – BBTS Bielsko Biała 1:3 (28:30, 25:16, 24:26, 22:25)

Bartosz Cabaj
Siatkarze KPS Siedlce pokonali AZS Częstochowa, z kolei siatkarki Ósemki przegrały ze Spartą Warszawa.

2018-12-02 01:30:57

Siatkarki Ósemki Siedlce przegrały na wyjeździe z Krótką Mysiadło 1:3, a KPS Siedlce uległ w Kielcach Buskowiance 2:3.

2018-11-17 21:35:48

Ósemka i KPS zaliczą weekend do udnaych. Siatkarki pokonały BAS Białystok 3:2, z kolei siatkarze wygrali z Olimpią Sulęcin 3:1.