Konstancji, Krystiana, Sylwany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Heroiczna Ósemka. KPS niepokonany w domu

2018-11-04 01:40:33

Ósemka i KPS zaliczą weekend do udnaych. Siatkarki pokonały BAS Białystok 3:2, z kolei siatkarze wygrali z Olimpią Sulęcin 3:1.

Ósemka w poprzedniej serii gier rozbiła LTS Legionovię 3:0, dzięki czemu plasuje się na pozycji wicelidera. Z kolei BAS spisuje się na razie poniżej oczekiwań, gdyż białostoczanki w pięciu meczach zgromadziły tylko sześć punktów.

Mecz dobrze rozpoczęły gospodynie. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale padły łupem białostoczanek, które wygrały 25:21 oraz na przewagi 26:24. Później do głosu zaczęła dochodzić Ósemka. Siedlczanki nie poddały się i odwróciły losy rywalizacji. W trzeciej i czwartej odsłonie wygrywały kolejno 25:18 i 25:21. O losach spotkania musiał więc rozstrzygnąć piąty set. Tie-break w popisowy sposób rozegrały podopieczne Jarosława Plewińskiego, które triumfowały 15:5.

W następnej kolejce Ósemkę czeka pauza. Najbliższy mecz siedlczanki rozegrają w środę 14 listopada o godzinie 18:00 z MUKS Tomaszów Mazowiecki.

Dobrą domową passę chciał z kolei podtrzymać pierwszoligowy KPS. Siedlczanie po nieudanych wyjazdach ponownie rywalizowali we własnej hali i po raz kolejny nie zawiedli. Wszsytkie sety z Olimpią Sulęcin były niezwykle wyrównane, ale więcej razy zimną krew zachowali siedleccy siatkarze. KPS wygrał 3:1 i zainkosawał cenny komplet punktów.

W następnej kolejce KPS zmierzy się z Mickiewiczem Kluczbork.

BAS Białystok - Ósemka Siedlce 2:3 (25:21, 26:24, 18:25, 21:25, 5:15)

KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:1 (25:23, 25:23, 23:25, 25:23)

Bartosz Cabaj

2019-02-17 16:27:37

W meczu 23. kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

2019-02-07 20:49:27

Udaną sobotę zaliczyły KPS oraz Ósemka Siedlce. Obie ekipy wygrały swoje spotkania bez straty seta.