Michaliny, Michała, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porażka na początek

2016-03-05 21:18:04

W meczu 20 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z bydgoskim Zawiszą 0:1.

Zawisza mógł błyskawicznie otworzyć wynik spotkania. Po 180 sekundach gry piłka po uderzeniu Sylwestra Patejuka uderzyła w słupek. W pierwszym kwadransie inicjatywa była po stronie gospodarzy, a biało-niebiescy szukali okazji do kontrataków. W 21 minucie groźny, ale niecelny strzał z dystansu oddał Daniel Dybiec. W kolejnym fragmencie gry zaskoczyć Rafała Misztala próbowali Sebastian Kamiński czy Gal Arel, jednak za każdy razem Zawiszy brakowało dokładności. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy blisko zdobycia pierwszego gola był Karol Danielak. Kamil Drygas uruchomił skrzydłowego Zawiszy a ten w doskonałej okazji uderzył wprost w golkipera gości. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Pierwszą okazję w drugiej połowie stworzyła Pogoń. Rafał Augustyniak dograł do Rafała Maćkowskiego, a po jego uderzeniu z woleja udanie interweniował Łukasz Sapela. W 56 minucie powinno być 1:0 dla Zawiszy. Mica przelobował Misztala, ale futbolówka trafiła w słupek. Do odbijającej się piłki dopadł Patejuk, który nie zdołał skutecznie dobić strzału kolegi. Jego próbą doskonale zatrzymał bramkarz zespołu z Siedlec. Chwilę później gospodarze dopięli swego. Kamiński dorzucił w pole karne, a tam najlepiej zachował się Jakub Smektała i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu Zawisza kontrolował wydarzenia na boisku. Na kwadrans przed końcem swoją drugą bramkę mógł zdobyć Smektała, jednak udanie bronił Misztal. Podopieczni Marcina Sasala do końcowego gwizdka sędziego walczyli o wyrównanie. Mimo to kibice zgromadzeni na stadionie w Bydgoszczy nie obejrzeli już więcej trafień i gospodarze triumfowali 1:0.

W następnej kolejce w sobotę 12 marca o godzinie 17:00 Pogoń na własnym stadionie podejmie Wisłę Płock.

05.03.16, 17:00 – Bydgoszcz