5,5 mln zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza!

5,5 mln zł dla kół gospodyń...

Zakup strojów ludowych i sprzętu gastronomicznego, aktywizacja kobiet czy...
Chciał sprzedać telefon, stracił pieniądze

Chciał sprzedać telefon,...

Wystawił telefon na sprzedaż na jednym z portali sprzedażowych. Chwilę...
Coraz więcej kobiet w samorządach!

Coraz więcej kobiet w...

Na terenie województwa mazowieckiego znajdują się gminy i powiaty o jednym...
Siedlecki rekord WOŚP pobity

Siedlecki rekord WOŚP pobity

Siedlce grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  co roku, od...
Mazowsze stawia na młodych artystów

Mazowsze stawia na młodych...

Trzech twórców ma szansę otrzymać stypendium artystyczne ufundowane przez...
23
Czwartek
Marzec 2023
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Bezpieczne wakacje z siedleckimi profilaktykami

2022-07-24 12:19:10

Siedleccy policjanci prowadząc działania w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" sukcesywnie odwiedzają miejsca obozowisk, kolonii czy półkolonii, dokonują kontroli i sprawdzeń aby przeciwdziałać sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu uczestników tam przebywających.

Okres wakacji to czas relaksu, ale również zagrożeń. Mundurowi odwiedzając jak co roku miejsca w których jest organizowany wypoczynek letni sprawdzają stan bezpieczeństwa oraz zapoznają się z procedurami ustalonymi przez organizatorów.  W trakcie każdej wizyty prowadzona jest prelekcja dla uczestników podczas której policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Rozmawiają jak zachować się, nad wodą, w lesie, czy podczas wyjazdu w góry. Urozmaiceniem czasu bywa zapoznanie się z pracą siedleckiej jednostki policji. Dzieci mają okazję zobaczyć radiowóz oraz sprzęt, który na co dzień funkcjonariusze wykorzystują podczas służby.

Ogromną atrakcją dla maluchów bywa również pokaz psa służbowego, przy tej okazji uczestnicy mogą dowiedzieć się jak zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem.

„Bezpieczne wakacje” to nie jedyna akcja realizowana w okresie letnim przez siedleckich policjantów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również projekt „Wakacje z Mikołajkiem”, który wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach odbywa się cyklicznie na terenie powyższej palcówki. Dzieci bardzo chętnie słuchają opowiadań profilaktycznych czytanych przez policjantów, a następnie włączają się w dyskusję na temat omawianego w danym dniu zagrożenia.Policjanci z siedleckiej „drogówki” zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu łosickiego, który na ich oczach nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. W trakcie...

2023-03-20 19:41:41

Wystawił telefon na sprzedaż na jednym z portali sprzedażowych. Chwilę później otrzymał wiadomość sms, że przedmiot został sprzedany, ale by otrzymać płatność i etykietę wysyłkową musi dodać...

2023-03-14 21:30:33

Krajowa Rada Komornicza po zabójstwie komorniczki z Łukowa zapowiada na poniedziałek oraz w dzień pogrzebu zamordowanej komornik ogólnopolski protest. 

2022-11-20 18:08:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!