Absolutorium "Nie" dla prezydenta

Absolutorium "Nie" dla...

Podczas dzisiejszej sesji siedleccy radni nie udzielili absolutorium...
Czarne punkty wodne w subregionie siedleckim

Czarne punkty wodne w...

Samorząd Mazowsza wraz z mazowiecką policją prowadzą akcję oznaczania...
Szpital Wojewódzki w Siedlcach stawia na termomodernizację. Pomogą fundusze europejskie

Szpital Wojewódzki w...

Siedem budynków należących do siedleckiego szpitala czeka remont. Cel –...
Pogrzeb Zygmunta Wielogórskiego

Pogrzeb Zygmunta...

We czwartek (30 czerwca) o godz. 13 w siedleckiej katedrze odbędzie się...
Mazowsze uruchamia stypendia dla przyszłych medyków

Mazowsze uruchamia...

Studenci kierunku lekarskiego oraz pielęgniarstwa, położnictwa i...
3
Niedziela
Lipiec 2022
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anatola, Jacka, Mirosławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY ZATRZYMANI

2022-03-31 19:54:22

Pomimo wytężonych działań policjantów i braku społecznego przyzwolenia nieodpowiedzialni i nietrzeźwi kierujący, to nadal problem na naszych drogach. Tylko wczoraj siedleccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz trzeciego, który potrącił rowerzystę, a nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż zbyt częsty widok na naszych drogach. Pomimo stałych kontroli, mających na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie", niestety wciąż zdarzają się takie przypadki.

Do pierwszego zatrzymania doszło w jednej z podsiedleckich  miejscowości. 33 -letni kierujący Oplem, zatrzymany do rutynowej kontroli, okazał się kompletnie pijany. Po badaniu alkomatem stwierdzono  w  jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Następny  nietrzeźwy kierowca Audi , lat 40, został zatrzymany przez policjantów w Komisariatu Policji w Mokobodach. Tym razem alkomat wykazał  prawie  promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym zatrzymanym okazał się  sprawca potrącenia rowerzysty. Młody siedlczanin wsiadł za kierownicę  Audi bez wymaganych uprawnień. Auto nie posiadało nawet ubezpieczenia OC. W trakcie manewru cofania  najechał na stojącego za samochodem  rowerzystę. 54 letni poszkodowany na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

KMP Siedlce

foto: pixabayPolicja w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonym do tekstu zdjęciu, który dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych.

2022-06-24 14:15:10

Co dzień drogi naszego powiatu patrolują policjanci z grupy Speed. Każdy kierowca lekceważący ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją...

2022-06-01 20:24:46

Mając na uwadze zbliżający się sezon letni, policjanci ostrzegają przed kradzieżami i włamaniami na działki, jak również mieszkań oraz domów.

2022-05-15 12:02:29

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!