Za złotówkę do muzeum i teatru

Za złotówkę do muzeum i teatru

Zaledwie za 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim,...
Policja ostrzega przed włamaniami do domów  i mieszkań

Policja ostrzega przed...

Mając na uwadze zbliżający się sezon letni, policjanci ostrzegają przed...
Milion złotych dla młodzieżowych rad

Milion złotych dla...

Szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej, inicjatywy...
Stracił prawo jazdy, bo spieszył się do dziecka

Stracił prawo jazdy, bo...

Grupa Speed patroluje nasze drogi codziennie, ujawniając wiele wykroczeń....
Zamknięte odcinki ulic Floriańskiej i Pułaskiego

Zamknięte odcinki ulic...

Od wtorku wieczorem zostały zamkniete fragmenty ulic Floriańskiej i...
24
Wtorek
Maj 2022
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY ZATRZYMANI

2022-03-31 19:54:22

Pomimo wytężonych działań policjantów i braku społecznego przyzwolenia nieodpowiedzialni i nietrzeźwi kierujący, to nadal problem na naszych drogach. Tylko wczoraj siedleccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz trzeciego, który potrącił rowerzystę, a nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż zbyt częsty widok na naszych drogach. Pomimo stałych kontroli, mających na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie", niestety wciąż zdarzają się takie przypadki.

Do pierwszego zatrzymania doszło w jednej z podsiedleckich  miejscowości. 33 -letni kierujący Oplem, zatrzymany do rutynowej kontroli, okazał się kompletnie pijany. Po badaniu alkomatem stwierdzono  w  jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Następny  nietrzeźwy kierowca Audi , lat 40, został zatrzymany przez policjantów w Komisariatu Policji w Mokobodach. Tym razem alkomat wykazał  prawie  promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym zatrzymanym okazał się  sprawca potrącenia rowerzysty. Młody siedlczanin wsiadł za kierownicę  Audi bez wymaganych uprawnień. Auto nie posiadało nawet ubezpieczenia OC. W trakcie manewru cofania  najechał na stojącego za samochodem  rowerzystę. 54 letni poszkodowany na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

KMP Siedlce

foto: pixabayMając na uwadze zbliżający się sezon letni, policjanci ostrzegają przed kradzieżami i włamaniami na działki, jak również mieszkań oraz domów.

2022-05-15 12:02:29

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach, który dokonał kradzieży artykułów drogeryjnych.

2022-05-10 17:24:08

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do mężczyzny, który pobił i zranił nożem 49-letniego mieszkańca Siedlec doprowadził policyjny...

2022-05-06 19:53:25

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!