14-latek prosił Policję o pomoc w sprawie młodszej koleżanki

14-latek prosił Policję o...

Późną nocą do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach...
ZUS ostrzega przed oszustami w sprawie 14.emerytury

ZUS ostrzega przed...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy...
RUSZYŁO GŁOSOWANIE W BUDŻECIE OBYWATELSKIM MAZOWSZA! WYBIERZ PROJEKT Z REGIONU SIEDLECKIEGO

RUSZYŁO GŁOSOWANIE W...

Można już głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do Budżetu...
Rozpoczyna się modernizacja Skweru Niepodległości

Rozpoczyna się modernizacja...

Wkrótce rozpocznie się modernizacja skweru przed Urzędem Miejskim w...
Ponad 550 mln zł z UE dla subregionu siedleckiego

Ponad 550 mln zł z UE dla...

Mazowsze jest na ostatnim etapie wydatkowania środków z Unii Europejskiej....
28
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Kolejni poszkodowani po zakupach internetowych

2021-05-16 19:47:10

Zakupy za pośrednictwem internetu są coraz bardziej popularne. Niestety ułatwia to również aktywną działalność oszustom. Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiło się pięć osób, które robiąc zakupy w sieci straciły pieniądze.

Pięć osób, zamieszkałych w  Siedlcach i na terenie  powiatu siedleckiego straciło pieniądze w bardzo podobny sposób. Po dokonaniu zakupu na jednym z portali internetowych od  sprzedawcy otrzymali  link do płatności. Jak się potem okazało, dało to  dostęp do ich danych personalnych oraz kont bankowych. Poszkodowani stracili  od kilkuset do  prawie 10 tysięcy złotych.

Każdy, kto korzysta ze sklepów internetowych lub portali aukcyjnych, powinien mieć świadomość  działania oszustów. Na portalach aukcyjnych  zamieszczane są  atrakcyjne oferty kupna. Zainteresowani chcą jak najszybciej otrzymać zakupione rzeczy. Oszuści bardzo umiejętnie podchodzą do klienta i są w stanie wykorzystać emocje  towarzyszące zakupom. Istotny jest sposób realizowania płatności za towar. Nowe technologie, które ułatwiają nam codzienne życie, są także wykorzystywane przez przestępców, dlatego bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa internetowego. Unikajmy płatności z góry, bądź dokonujmy jej tylko na sprawdzonych i zaufanych portalach. Nigdy nie udostępniajmy żadnych swoich haseł dostępowych. Gdy otrzymamy wiadomość od sprzedawcy, nie wchodźmy na stronę sklepu, bądź firmy za pomocą przysłanego linku. Na stronę sklepu lub firmy zawsze wchodźmy wpisując samodzielnie jej adres w przeglądarkę internetową.

 

 

KMP Siedlce

Fot PixabayPolicja w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonym do tekstu nagraniu z monitoringu, który jest sprawcą zniszczenia elewacji kilku budynków...

2021-05-04 20:14:54

Policja w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na załączonych do tekstu zdjęciach, którzy dokonali kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych.

2021-04-28 19:52:03

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach, który jest sprawcą kradzieży.

2021-04-15 19:23:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!