ROZPOZNAJ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

ROZPOZNAJ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Polacy nie spieszą się na emeryturę

Polacy nie spieszą się na...

W 2020 r. 37,6% seniorów odłożyło w czasie przejście na emeryturę. Trendowi...
Jedna osoba zakażona koronawirusem zmarła

Jedna osoba zakażona...

W siedlckich szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem ostatniej doby w...
Kampania Społeczna STOP PRZEMOCY poMOC jest w Tobie!

Kampania Społeczna STOP...

15 kwietnia 2021 roku wraz z obchodami Światowego Dnia Trzeźwości rusza...
Jestem z Mazowsza – jeszcze tylko dwa tygodnie na zgłoszenia

Jestem z Mazowsza – jeszcze...

Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Jestem z...
18
Niedziela
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Apel Policji - Sprostowanie dotyczące sprawy znęcania się nad kotem

2021-01-04 18:54:41

W miniony weekend mieszkańców Siedlec poruszyła sprawa spowodowania śmierci kota w sylwestrową noc. Wg doniesień prasowych nn sprawca przywiązał do ciała zwierzęcia petardy, których odpalenie doprowadziło do jego śmierci. Wersja wydarzeń przedstawiona przez dziennikarzy nie znajduje potwierdzenia w faktach.

Należy podkreślić, że zgłoszenie dotarło do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w dniu 2 stycznia br, podczas gdy zawiadamiająca znalazła truchło kota ponad dobę wcześniej i przeniosła je w inne miejsce. W ten sposób doprowadziła do utraty śladów z miejsca zdarzenia. Policjanci wykonali wszystkie stosowne czynności procesowe, a obecnie czekamy na opinię lekarza weterynarii, który wykona sekcję zwłok zwierzęcia. Wstępnie wykluczone zostało spowodowanie śmierci, poprzez użycie petard czy innych tego rodzaju środków.

Podana bez żadnej weryfikacji informacja wywołała wiele negatywnych emocji w przestrzeni publicznej oraz falę hejtu w stosunku do mieszkańców osiedla przy ul. Wyszyńskiego w Siedlcach. W świetle powyższego zdarzenia apelujemy o weryfikację wszelkich informacji przed ich publikacją. Fake newsy maja bardzo negatywny wydźwięk społeczny i niekorzystnie wpływają na wizerunek medialny lokalnej społeczności.

Zwracamy się również z apelem do wszystkic, którzy ujawnią czyn przestępczy. W takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji i nie dokonywać żadnych zmian na miejscu zdarzenia, bo zatracie śladów zmniejsza szanse na wykrycie sprawcy przestępstwa i wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy.

kom. Agnieszka ŚwierczewskaKomenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach, który jest sprawcą kradzieży.

2021-04-15 19:23:48

Ponad 2 tysiące sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie i siedleckiej Policji. Rynkowa wartość...

2021-03-31 19:33:23

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali siedleccy policjanci w trakcie minionego weekendu. Dwóch z nich posiadało czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dwóch w ogóle nie zatrzymało się do...

2021-03-15 19:11:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!