Pięciu ozdrowieńców

Pięciu ozdrowieńców

Aktualizujemy  informacje o sytuacji w mieście i na terenie powiatu...
ZNAMY NAJAKTYWNIEJSZE SOŁECTWA I LIDERKI WIEJSKIE

ZNAMY NAJAKTYWNIEJSZE...

Wspierają mieszkańców, organizują ciekawe wydarzenia oraz działają na...
VIII Europejski Tygodzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

VIII Europejski Tygodzień...

Trwa Ogólnopolski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Ucz się języków z Biblioteką !!!

Ucz się języków z...

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z...
Dwóch nowych pacjentów, jeden zgon

Dwóch nowych pacjentów,...

W Szpitalu Miejskim w Siedlcach  obecnie przebywa 21 pacjentów. W ciągu...
25
Piątek
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Nielegalna fabryka krajanki tytoniowej w Suchożebrach zlikwidowana

2020-01-27 13:09:30

Policjanci z wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, wspólnie z Funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zs. w Białej Podlaskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zorganizowali doskonale funkcjonująca fabrykę krajanki tytoniowej. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Siedleccy policjanci ustalili, że na terenie gm. Suchożebry przechowywane są duże ilości suszu tytoniowego. Okazało się, że działalność prowadzona jest przez dwóch (35 i 51 lat) mieszkańców gm. Wołomin. Kolejny adres, który sprawdzili policjanci, tym razem na terenie gm. Sterdyń, doprowadził do ujawnienia produkcji krajanki tytoniowej.

Na posesji policjanci odnaleźli pomieszczenia specjalnie przystosowane do produkcji tytoniu, wyposażone w mechaniczną wentylację i instalację elektryczną, które znajdowały się w podpiwniczeniu domu jednorodzinnego. W pomieszczeniach znajdowały się także sieczkarnie do cięcia liści suszu tytoniowego, suszarnia do suszenia krajanki tytoniowej, płyny do ulepszania krajanki oraz ponad tona suszu liści tytoniu oraz 127 kg gotowej krajanki tytoniowej. Mężczyźni zajmujący się produkcją zostali zatrzymani przez policjantów. Mundurowi zabezpieczyli vw transportera oraz wszystkie ujawnione urządzenia i tytoń. Na poczet przyszłych kar zabezpieczona także pieniądze oraz wyroby jubilerskie.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Siedlcach zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wyniosły ponad 800 tysięcy zł.

Autor: kom. Agnieszka ŚwierczewskaKomenda Miejska Policji w Siedlcach informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać znalezioną w dniu 19 sierpnia torebkę damską.

2020-09-17 15:20:25

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach, który jest podejrzewany o dokonanie przywłaszczenia...

2020-09-15 16:13:34

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach oraz nagraniu z monitoringu, który jest podejrzewany...

2020-09-15 16:02:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!