Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Kandydatów można zgłaszać do 18 września

Nagroda Marszałka...

Samorząd województwa mazowieckiego już po raz 21. nagrodzi wybitnych...
XIV Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”

XIV Mazowiecki Festiwal...

W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie już po raz...
Mniejsza liczba chorych z covid-19

Mniejsza liczba chorych z...

W ciągu ostatniej doby ze Szpitala Miejskiego w Siedlcachwypisano 5...
Rolniku, przygotuj się do spisu!

Rolniku, przygotuj się do...

Urząd Miasta przypomina o zbliżającym się spisie rolnym.  Już wkrótce w...
Koncert Wolni Jak Motyle

Koncert Wolni Jak Motyle

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na trzeci koncert MOK Summer...
12
Środa
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Hilarii, Juliana, Lecha
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Złodzieje z Gruzji zatrzymani w Siedlcach

2019-12-27 14:37:48

Tuż przez Świętami siedleccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzewanych o kradzieże. Decyzją Sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia. Trwa postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Od około miesiąca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dostawali częste sygnały o włamaniach do samochodów oraz kradzieży cennych przedmiotów z aut zaparkowanych np. w pobliżu placówek oświatowych. Policjanci szybko zorientowali się, że sposób działania sprawców jest bardzo charakterystyczny. Na ogół do włamań i kradzieży dochodziło w godzinach porannych w pobliżu przedszkoli, żłobków czy placówek bankowych. Pokrzywdzeni zgłaszali, że wysiadali z auta tylko na moment (z reguły aby odprowadzić dziecko do przedszkola), a po powrocie do samochodu stwierdzali brak torebki czy też pozostawionego wewnątrz laptopa.

Policjanci ustalili, że w pobliżu miejsc kradzieży widywany jest samochód m-ki Ford. Nadzorem objęto placówki przedszkolne oraz bankowe. Kilka dni temu przy jednym z przedszkoli policjanci zauważyli ten właśnie samochód i natychmiast zatrzymali jego pasażerów. Jak ustalono byli to obywatele Gruzji. Od ponad miesiąca wynajmowali w Siedlcach mieszkanie. W miejscu ich pobytu kryminalni znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z kradzieży. Były to towary o dużej wartości. Torebki damskie znanych firm, markowe okulary, laptopy czy telefony.

Jak się okazało ukradzioną gotówkę oraz sprzęt elektroniczny przestępcy od razy wysyłali do swojego kraju. Zatrzymani to trzej młodzi mężczyźni w wieku 27, 33 i 37 lat . Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W tym czasie policjanci muszą odnaleźć właścicieli skradzionych przedmiotów. Już wiadomo, że niektóre rzeczy utracone zostały na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Radzynia Podlaskiego i innych miejscowości. Zatrzymani Gruzini podejrzewani są o kilkadziesiąt kradzieży i kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie Siedlec i pobliskich miast.

Autor: kom. Agnieszka ŚwierczewskaPrzeczytaj również
Policja w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego, na załączonym do tekstu zdjęciu z monitoringu, który jest podejrzewany o pobicie mieszkańca Siedlec.

2020-07-22 20:52:37

Święto Policji przypada na dzień 24 lipca. W Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach uroczystości zaplanowano na 15 lipca br. Obchody rozpoczęła msza święta w siedleckiej Katedrze, druga część...

2020-07-15 20:03:42

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego, na załączonych do tekstu zdjęciach z monitoringu, który jest podejrzewany o kradzież w...

2020-07-09 21:17:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!