Bieżące informacje w liczbach na temat koronawirusa w Siedlcach (2.06)

Bieżące informacje w...

Aktualizujemy na bieżąco informacje o sytuacji w mieście i na terenie...
Miejskie place zabaw otwarte

Miejskie place zabaw otwarte

Od wczoraj (1.06) zostały otwarte miejskie place zabaw, siłownie plenerowe...
Spada stopa bezrobocia, wzrasta liczba ludności w Siedlcach

Spada stopa bezrobocia,...

Urząd Statystyczny w Warszawie zachęca do lektury zestawu najnowszych danych...
Nowe limity dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Sprawdź, ile możesz dorobić!

Nowe limity dla...

Do emerytur i rent można dorabiać. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją...
TOMOGRAF DLA SIEDLECKIEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO

TOMOGRAF DLA SIEDLECKIEGO...

Kolejny kupiony przez samorząd Mazowsza specjalistyczny sprzęt jest już w...
3
Środa
Czerwiec 2020
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

DZIĘKI POLICJANTOM KOBIETA NIE STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI

2019-10-02 12:07:36

Do Komendy Miejskiej policji w Siedlcach zgłosiła się 64 latka, która została oszukana metodą „ na policjanta”. Już w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie policjanci podjęli działania, które pozwoliły na odzyskanie pieniędzy.

Poszkodowana siedlczanka prowadzi własną firmę. Na telefon stacjonarny w gabinecie służbowym odebrała kilka tzw „głuchych” połączeń, a następnie zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i ostrzegł, że zgromadzone przez nią środki finansowe są zagrożone. Mężczyzna stwierdził, że poprzednie „głuche" połączenia były wykonywane przez przestępców i padła ofiarą hakerów. Polecił kobiecie przelać wszystkie pieniądze na konto wskazane przez niego. Kiedy kobieta wyraziła wątpliwość czy faktycznie rozmawia z policjantem zaproponował rozłączenie rozmowy i kontakt z oficerem dyżurnym policji pod nr 997. Pokrzywdzona właśnie tak postąpiła i kolejny mężczyzna z którym rozmawiała zapewnił ją, że policja wykonuje w czynności służbowe aby zatrzymać grupę przestępczą. Za moment ponownie zadzwonił rzekomy policjant i nalegał na przelew pieniędzy na wskazane konto. Kobieta przyznała w rozmowie, że posiada środki finansowe na trzech rożnych rachunkach bankowych. Ulegając namowom rozmówcy dokonała przelewu pieniędzy w kwocie prawie 60 tys zł na podane przez oszusta konto.

Po wykonaniu tej operacji o całej sprawie powiedziała jednej ze swoich pracownic. Kobieta natychmiast zwróciła jej uwagę że nr alarmowy to obecnie 112, a nie 997. Wtedy poszkodowana zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Niezwłocznie przyjechała do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Ponieważ było to jeszcze w godzinach pracy banku, policjanci natychmiast skontaktowali się z jego dyrektorem i zwrócili się o zawieszenie księgowania wypłat przelewów z kont 64 latki. Oszczędności siedlczanki nie trafiły na konto oszusta.

Warto przypomnieć, że nr 997 jest nieaktywny od października 2018 roku. Jedynym numerem alarmowym na terenie całego kraju jest aktualnie nr 112.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP SiedlceNajbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 60-latek, który w miejscowości Ziomaki potrącił dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości,...

2020-05-26 12:59:14

Wczoraj na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Kochanowskiego doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.

2020-05-21 14:41:00

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach, który doprowadził zgłaszającego do niekorzystnego...

2020-04-22 14:11:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!