Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pogoń wygrała na koniec sezonu

2019-05-19 16:16:32

W meczu ostatniej kolejki Pogoń Siedlce wygrała z Ruchem Chorzów 1:0.

W poprzedniej kolejce Pogoń poniosła pierwszą porażkę po piętnastu z rzędu meczach bez porażki. Na zakończenie sezonu podopieczni Marcina Prasoła chcieli wygrać przed własną publicznością.

Mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji. Decydująca dla losów spotkania okazała się 28 minuta. Sebastian Krawczyk zacentrował na pole karne, a tam skutecznym strzałem popisał się Andrzej Rybski.

W drugiej połowie kolejne szanse miała Pogoń, ale swoich okazji nie wykorzystali Kamil Walków oraz Tomasz Zając. Z kolei po stronie Ruchu groźnie w końcówce uderzał Patryk Sikora, ale bezbłędny w bramce był Rafał Misztal. Pogoń wygrała na zakończenie sezonu 1:0.

Pogoń spotkanie z Ruchem zakończyła zmagania ligowe w sezonie 2018-19. Siedlczanie ostatecznie zajęli szóste miejsce w tabeli. Teraz biało-niebieskich czeka wakacyjna przerwa.

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Bramka: Andrzej Rybski 28

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (86, 15. Paweł Łydkowski), 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 4. Adam Mesjasz – 17. Mateusz Bochnak (74, 24. Sebastian Pociecha), 16. Bartosz Wiktoruk, 21. Piotr Marciniec, 18. Andrzej Rybski (58, 27, Kacper Szymankiewicz), 7. Tomasz Zając (66, 11. Dariusz Brągiel) – 9. Kamil Walków

Ruch: 1. Dawid Smug – 30. Konrad Budek, 15. Łukasz Wiech, 73. Bartłomiej Kulejewski, 75. Pawło Miahkow – 13. Lucjan Zieliński (46, 97. Paweł Mandrysz), 66. Mateusz Duchowski (76, 8. Patryk Sikora), 88. Michał Mokrzycki, 10. Tomasz Foszmańczyk, 11. Tomasz Podgórski (71, 7. Bartłomiej Wdowik) – 9. Mariusz Idzik

Żółte kartki: Sebastian Pociecha 78 – Łukasz Wiech 32, Konrad Budek 38

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn)

Widzów: 1304

Bartosz Cabaj
Michał Kwietniewski zajmował się będzie przygotowaniem motorycznym pierwszego zespołu, tworzył i koordynował plan szkolenia w akademii.

2019-08-14 12:18:57

Pogoń Siedlce pozyskała trzech nowych zawodników Oskara Repkę, Mateusza Kluzka i Norberta Wojtuszka.

2019-07-23 14:46:46

Pogoń Siedlce zgłosiła do rozgrywek II Ligi dwóch nowych zawodników - Bartosza Brodzińskiego i Aya Diouf  .