Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pogoń dalej bez porażki. Remis z Radomiakiem

2019-05-05 13:30:55

W meczu 32 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Radomiakiem Radom 1:1.

Pogoń po dwóch z rzędu wyjazdowych spotkaniach wróciła do grania przed własną publicznością. W składzie biało-niebieskich zaszła jedna zmiana. Dariusza Brągla na lewej pomocy zastąpił Adam Mójta. Ponadto do osiemnastki meczowej powrócił Maciej Wichtowski, który ostatnio pauzował za żółte kartki.

Już w 1 minucie Adam Banasiak próbował zaskoczyć strzałem sprzed pola karnego Piotra Smołucha, jednak ten sparował piłkę na rzut rożny. Pięć minut później Radomiak wyszedł na prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Rafał Makowski dośrodkował w pole karne, a tam Patryk Mikita strzałem z główki pokonał golkipera Pogoni. 25 minuta: uderzenie Rafała Makowskiego sprzed szesnastki na róg wybił Piotr Smołuch. Sześć minut później bramkarz Pogoni z trudem wybronił mocny strzał z dystansu Michała Kaputa. Dobijać próbował jeszcze Dominik Sokół, jednak był na pozycji spalonej.

W drugiej połowie Pogoń zaczęła grać odważniej i próbowała odrobić straty. W 64 minucie Adam Mójta zacentrował w pole karne, bramkarz Radomiaka niepewnie interweniował i piłka spadła pod nogi Andrzeja Rybskiego, który uderzył z trudnej pozycji. Ostatecznie futbolówkę z linii bramkowej wybił Jakub Wawszczyk. 70 minuta: Michał Kaput oddał groźny strzał z około 25 metrów i piłka wylądowała na poprzeczce. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Andrzej Rybski wyłożył futbolówkę Kamilowi Walkowowi, a ten w sytuacji sam na sam strzelił w środek bramki. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Paweł Łydkowski, który wykończył dośrodkowanie Dariusza Brągla. W 94 minucie Piotr Marciniec mógł strzelić zwycięskiego gole dla Pogoni, ale dobrze w bramce gości interweniował Artur Haluch.

W przedostatniej serii gier Pogoń na wyjeździe zmierzy się ze Skrą Częstochowa.

Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Bramki: Paweł Łydkowski 90+2 – Patryk Mikita 6

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (83, 11. Dariusz Brągiel) – 17. Mateusz Bochnak (69, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec, 27. Kacper Szymankiewicz (53, 16. Bartosz Wiktoruk), 18. Andrzej Rybski (88, 15. Paweł Łydkowski), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków

Radomiak: 1. Artur Haluch – 66. Adam Banasiak, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk – 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (80, 17. Maciej Filipowicz), 18. Rafał Makowski – 9. Leândro (90, 8. Patryk Winsztal), 97. Dominik Sokół (63, 22. Jakub Rolinc), 77. Patryk Mikita (83, 70. Bruno Luz)

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski 22

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Widzów: 1706

Bartosz Cabaj
Siedlecka Pogoń po piętnastu kolejkach II ligi uległa w Częstochowie tamtejszej Skrze 1:2. Dla Pogoni bramkę zdobył z zrzutu karnego Adam Mesjarz.

2019-05-12 11:26:06

2019-05-19 16:16:32

W meczu 31 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 1:0.