Dzień Rodzicielstwa...
30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich...
2025-03-13
2020-10-14
Zakażenie w KPSie»2020-08-25
Przegląd Sportrowy: Marcin Burkhard...»2020-08-25
Nowy zawodnik w Pogoni Siedlce»2020-08-24
Piłkarze Pogoni z negatywnymi...»
Lekarz aresztowany za łapówki
2019-04-30 11:40:26

Wczoraj policjanci wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali siedleckiego lekarza. Jak ustalono lekarz w zamian za łapówki, wystawiał zaświadczenia lekarskie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Na trop skorumpowanego medyka siedleccy policjanci wpadli jakiś czas temu. Do śledczych dotarły informacje, że w Siedlcach lekarz w zamian za łapówki wystawia stosowne zaświadczenia o niezdolności do pracy. Dysponując zeznaniami pacjentów policjanci zdecydowali się zatrzymać mężczyznę w miejscu pracy, był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Za te czyny grozi odpowiedzialność karna nawet do 10 lat więzienia. W trakcie postępowania policjanci ustalili, że medyk w zależności od rodzaju wydanego zaświadczenia przyjmował kwoty od 50 do 100 zł. Nie gardził również alkoholem oraz prezentami od pacjentów. W momencie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w gabinecie lekarza kilka tysięcy złotych, a w bagażniku jego auta kilka butelek markowych alkoholi. Należy podkreślić, że zatrzymanie lekarza nie kończy tej sprawy. Śledztwo trwa. Policjanci nadal będą wykonywać czynności.
Przypominamy, że przepis art. 229 & 6 kk zwalnia od odpowiedzialności karnej osoby, które wręczyły łapówkę jeżeli same powiadomią o tym fakcie i ujawnią istotne okoliczności zdarzenia zanim organ powołany do ścigania tego typu przestępstw się o tym dowie.
Autor: kom. Agnieszka Świerczewska
-
2025-10-15
-
2025-07-09
-
2025-03-21
2025-10-15 13:59:27
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI












swoich znajomych!
z innymi!