VIII Sesja Rady Miasta Siedlce

VIII Sesja Rady Miasta Siedlce

29 kwietnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce...
Utrudnienia w ruchu pod mostem łukowskim

Utrudnienia w ruchu pod...

Od 23.04. do 27.04 przez 4 kolejne noce w godz. 21:00-6:00 będą prowadzone...
Rozpoznaj sprawce kradzieży

Rozpoznaj sprawce kradzieży

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Dokonali kradzieży perfum rożnych marek o wartości prawie 1000 zł

Dokonali kradzieży perfum...

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Kolejny triumf Pogoni. Błękitni rozbici w Siedlcach

Kolejny triumf Pogoni....

W meczu 29 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

TRAGICZNY POCZĄTEK ROKU NA MAZOWIECKICH DROGACH

2019-04-04 13:31:51

Pomimo, iż w ubiegłym roku zanotowaliśmy spadek ogólnej liczby zdarzeń drogowych, to paradoksalnie nastąpił wzrost liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz ofiar śmiertelnych i niestety taka tendencja utrzymywała się przez pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Porównując je z analogicznym okresem roku ubiegłego, z ogromnym niepokojem zauważamy znaczny wzrost wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku stycznia do końca marca śmierć na drogach poniosło już ponad 70 osób, to ponad 30 procent więcej niż w roku ubiegłym.

Co do przyczyn, statystyki mówią same za siebie, jeżeli chodzi o kierujących to nadal przeważa nadmierna prędkość, jednak w ciągu tych trzech miesięcy zauważamy niepokojący wzrost liczby wypadków spowodowanych nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu, próbą wymuszenia tego pierwszeństwa. Technika daje nam coraz lepsze możliwości, nasze samochody mają coraz lepsze osiągi, jednak żaden mechanizm nie uratuje nam życia jeżeli zabraknie czynnika ludzkiego jakim jest rozsądek.

Analizując natomiast wypadki z udziałem pieszych zauważamy wzrost liczby wypadków poza obszarem zabudowanym, w miejscach niedoświetlonych, gdzie dodatkowo piesi poruszają się niewłaściwą stroną drogi, bez elementów odblaskowych. Co prawda dzień mamy coraz dłuższy, jednak zawsze warto nosić ze sobą elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe warto nosić również w mieście, gdzie w gąszczu świateł samochodów nie zawsze jesteśmy wystarczająco widoczni dla kierowców.

Aura jaka jest za oknem może być powodem rozkojarzenia, jednak będąc na drodze musimy być czujni i skoncentrowani. Często w opisie wypadku czytamy: "z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu..., zjechał do przydrożnego rowu..., najechał na tył poprzedzającego pojazdu..." Taką niewyjaśnioną przyczyną może być chociażby korzystanie z telefonu komórkowego, co w połączeniu z nadmierną prędkością prowadzi do tragedii.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku. Pamiętajmy że nie jesteśmy sami na drodze. Dbajmy o życie swoje i innych użytkowników dróg. My ze swojej strony, dołożymy wszelkich starań, aby poprawić bezpieczeństwo na mazowieckich drogach i mamy nadzieję, że dzięki rozsądkowi i odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu drogowego, na drogach Mazowsza będzie bezpieczniej.

Autor: podkom. Emilia Kosma/WRD KWPKomenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyzna dokonał kradzieży w sklepie Rossman

2019-04-23 14:59:21

W ostatnich dniach  siedleccy policjanci interweniowali na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

2019-04-19 10:37:47

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyźni dokonali kradzieży w sklepie Hebe.

2019-04-23 15:09:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!