Szkoły i instytucje kultury z województwa mazowieckiego mogą już zgłaszać...
CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ ... PRL W SIEDLCACH

CZY MNIE JESZCZE PAMIĘTASZ...

Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach zaprasza 5...
Zabytki, miejsca pamięci, wymiana źródeł ciepła oraz edukacja zdrowotna w regionie siedleckim i powiecie mińskim ze wsparciem sejmiku

Zabytki, miejsca pamięci,...

Są pieniądze na realizację kolejnych czterech programów wsparcia. Tym...
Najlepsze mazowieckie smakołyki wybrane

Najlepsze mazowieckie...

Pulpety rybne w galarecie, wiejski zawijaniec mięsny, pieczony sum w...

2019-03-27 17:37:46

W meczu 26 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Resovią 3:1.

W porównaniu do meczu z ROW 1964 Rybnik w składzie Pogoni zaszły dwie zmiany. Od pierwszej minuty w miejsce Tomasza Margola i Andrzeja Rybskiego wybiegli Adam Mesjasz oraz Piotr Marciniec.

Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla podopiecznych Marcina Prasoła. Już w 1 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Strzałem głową z najbliższej odległości gola strzelił Piotr Marciniec. Radość Pogoni nie trwała jednak długo. W 22 minucie gospodarze wyrównali. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Mikulec. Pogoń otrząsnęła się po stracie gola. W 34 minucie z rzutu rożnego zacentrował Adam Mójta, a akcję wykończył zupełnie niepilnowany Adrian Paluchowski. Po wyrównanej pierwszej połowie Pogoń prowadziła w Rzeszowie 2:1.

W drugiej połowie ponownie do ataku ruszyli gospodarze. W 50 minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Kamil Antonik, ale po tej próbie bardzo dobrze interweniował Piotr Smołuch. Pogoń nie pozwoliła gospodarzom na zdobycie kolejnej bramki i w 77 minucie sama zadała decydujący cios. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Adam Pazio, oddał strzał, po czym futbolówkę do własnej siatki skierował Mateusz Geniec. Pogoń pokonała Resovię 3:1.

Pogoń następny mecz ligowy rozegra w sobotę 6 kwietnia. Biało-niebiescy przed własną publicznością podejmą Elanę Toruń.

Resovia – Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)

Bramki: Rafał Mikulec 22 k – Piotr Marciniec 1, Adrian Paluchowski 34, Mateusz Geniec 77 sam

Resovia: 1. Wojciech Daniel – 23. Mateusz Geniec, 18. Arkadiusz Górka, 30. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec – 3. Kamil Antonik, 7. Dariusz Frankiewicz, 14. Szymon Kaliniec (63, 18. Mateusz Świechowski), 27. Przemysław Pyrdek (46, 10. Michał Ogrodnik), 32. David Kwiek (46, 6. Radosław Adamski) – 21. Paweł Hass (81, 15. Karol Twardowski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 3. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak (73, 29. Kacper Szymankiewicz), 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (87, 55. Paweł Łydkowski), 21. Piotr Marciniec (62, 18. Andrzej Rybski), 6. Adam Mójta (75, 11. Dariusz Brągiel) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Przemysław Pyrdek 22, David Kwiek 32, Arkadiusz Górka 80, Rafał Mikulec 83 – Damian Mosiejko 23, Bartłomiej Olszewski 42

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)