Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Siedlczanin kolarz Adam Brzozowski zdobył brązowy medal mistrzostw świat

2019-03-18 11:57:58

Siedlczanin kolarz, Adam Brzozowski wraz z pilotem Kamilem Kuczyńskim w niedzielę (17 marca) zdobył brązowy medal w sprincie tandemów na Mistrzostwach Świata parakolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn.

Przeciwnikami biało-czerwonych w pojedynku o strefę medalową okazał się niemiecki duet KaiKristian Kruse/Robert Forstemann, który ostatecznie nie stawił się na starcie tej konkurencji. W półfinale nie zdołali pokonać srebrnych medalistów tych zawodów – Jamesa Balla i Petera Mitchella. W walce o brąz z Holendrami Tristanem Bangmą i Patrickiem Bosem więcej sił zachowali Polacy, wskakując tym samym na najniższy stopień podium. Tęczowe koszulki mistrzów globu założyli rodacy Balla i Mitchella, Neil Fachie oraz Matthew Rotherham.

Drugi męski polski tandem w składzie Marcin Polak i pilot Michał Ładosz w wyścigu na dochodzenie na 4 km zdobyli złoto. Mistrzostwa Świata w parakolarstwie torowym tandemowym niewidomych i słabowidzących (rower tandemowy: z przodu siedzi „pilot” osoba zdrowa, natomiast z tyłu siedzi „zawodnik” osoba z dysfunkcją narządu wzroku) odbyły się w dniach 14-17 marca, w holenderskim Apeldoorn.

Źródło: E. Kolbowicz; Parasportowcy.pl

Zdjęcia: Natalia Kożuch; UCI

W meczu czwartej kolejki Ekstraligi rugbiści Awenta MKS Pogoń Siedlce przegrali na wyjeździe z Ogniwem Sopot 10:27.

2019-04-13 19:36:04

W meczu 3. kolejki rugbiści Awenta MKS Pogoń Siedlce przegrali na własnym boisku z Budowlanymi SA Łódź 18:21.

2019-04-07 21:57:17

W 2. kolejce Ekstraligi rugbiści Awenta MKS Pogoń Siedlce rozbili na wyjeździe Arkę Gdynia 47:17.