VIII Sesja Rady Miasta Siedlce

VIII Sesja Rady Miasta Siedlce

29 kwietnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce...
Utrudnienia w ruchu pod mostem łukowskim

Utrudnienia w ruchu pod...

Od 23.04. do 27.04 przez 4 kolejne noce w godz. 21:00-6:00 będą prowadzone...
Rozpoznaj sprawce kradzieży

Rozpoznaj sprawce kradzieży

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Dokonali kradzieży perfum rożnych marek o wartości prawie 1000 zł

Dokonali kradzieży perfum...

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu...
Kolejny triumf Pogoni. Błękitni rozbici w Siedlcach

Kolejny triumf Pogoni....

W meczu 29 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Kolejne zatrzymania posiadaczy narkotyków

2019-03-13 12:38:21

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach systematycznie zatrzymują osoby posiadające przy sobie narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne. Nie ma tygodnia aby w naszej Komendzie nie pojawiły się kolejne, przeważnie młode osoby, przy których znaleziono substancje niedozwolone.

Od początku 2019 roku na terenie działania Policji w Siedlcach zatrzymano już 34 osoby posiadające przy sobie narkotyki, a także inne środki odurzające. Wszystkie te osoby usłyszały zarzuty, prowadzone jest przeciwko nim postępowanie karne. Należy podkreślić, że zatrzymań dokonują nie tylko policjanci pionu kryminalnego do zadań których należy zwalczanie przestępczości narkotykowej ale także funkcjonariusze wydziału Ruchu Drogowego, policjanci zespołu wywiadowców czy z pionu prewencji. Bardzo często do ujawnienia środków odurzających dochodzi przy rutynowej kontroli pojazdów. Podobnie jest w przypadku legitymowania młodych, nietypowo zachowujących się osób. Obserwujemy również zwiększony napływ informacji od mieszkańców naszego miasta i powiatu. Zdarzają się zgłoszenia telefoniczne od zaniepokojonych mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują np. nietypowy ruch przy zaparkowanych samochodach.

W ubiegłym tygodniu policjanci KP Mokobody skontrolowali samochód w którym znajdowało się pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców Siedlec. Okazało się, że posiadają oni równego rodzaju substancje odurzające w formie suszu, proszku i tabletek. Mężczyźni w chwili zatrzymania wyposażeni byli również w elektroniczne wagi oraz ręczny młynek do rozdrabniania narkotyków. Ponadto w aucie ujawniono kilka tablic rejestracyjnych z różnych pojazdów. Widzimy więc, że problem nie dotyczy jedynie samego miasta ale także całego powiatu.

Za wszystkie tego typu sygnały dziękujemy. Oczywiście zapewniamy anonimowość osobom zgłaszającym.

Przypominamy, że każda ilość substancji odurzających jest w naszym kraju zabroniona. Oprócz kary pozbawienia wolności, za to przestępstwo grożą wysokie kary finansowe oraz wpis do karty karnej, o którą coraz częściej pytają potencjalni pracodawcy. Za takie czyny grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

oprac: A. Świerczewska

KMP Siedlce

Zdjecie: archiwum KMPKomenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyzna dokonał kradzieży w sklepie Rossman

2019-04-23 14:59:21

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyźni dokonali kradzieży w sklepie Hebe.

2019-04-23 15:09:52

W ostatnich dniach  siedleccy policjanci interweniowali na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

2019-04-19 10:37:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!