Donata, Gizeli, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Punkt Pogoni w Bełchatowie

2018-11-10 21:44:22

W meczu 18 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1.

W porównaniu do wyjściowej jedenastki w meczu z Ruchem Chorzów trener Marcin Prasoł dokonał jednej zmiany. Pauzującego za kartki Sebastiana Pociechę zastąpił Dariusz Brągiel.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Gra przez większość czasu toczyła się w środkowej strefie boiska. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Bartosz Biel, ale z dogodnej pozycji nie trafił do siatki Piotra Smołucha.

Druga część rozpoczęła się w wymarzony sposób dla siedlczan. Bartosz Wiktoruk zagrał piłkę na pole karne, a tam sprytem wykazał się Adrian Paluchowski, który lekkim strzałem skierował futbolówkę do siatki. Po tym trafieniu gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Bełchatowianie przejęli inicjatywę. Podopieczni Artura Derbina dopięli swego w 74 minucie. Z rzutu rożnego zacentrował Bartłomiej Bartosiak, a tam gola wyrównującego strzelił Biel. Remis utrzymał się do ostatniego gwizdka. Pogoń i GKS podzieliły się punktami.

W następnej kolejce Pogoń czeka pierwsze domowe spotkanie w rundzie rewanżowej. Biało-niebiescy w sobotę 17 listopada o godzinie 17:00 podejmą Olimpię Grudziądz.

GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Bartosz Biel 74 – Adrian Paluchowski 48

GKS B.: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 30. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk (86, 9. Hubert Tylec), 11. Émile Thiakane – 7. Bartłomiej Bartosiak.

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (90, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Andrzej Rybski (90, 10. Lucas Guedes), 6. Adam Mójta (68, 7. Paweł Garyga) – 87. Adrian Paluchowski (81, 20. Kamil Walków)

Żółte kartki: Bartosz Biel 70 – Adam Pazio 44

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek)

Bartosz Cabaj

2019-02-15 17:39:05

W kolejnym spotkaniu sparingowym Pogoń zremisowała z Motorem Lublin 1:1.

2019-02-08 19:19:17

Pogoń Siedlce rozegrała w sobotę dwa spotkania sparingowe. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami biało-niebieskich.