Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pogoń ponownie zwycięska. Siarka przegrała w Siedlcach

2018-10-13 17:37:47

W meczu 14. kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała z Siarką Tarnobrzeg 2:1.

Pogoń w debiucie w roli trenera Marcina Prasoła pokonała przed tygodniem Górnik Łęczna aż 4:0. Z kolei Siarka liczyła, że uda jej się przerwać passę sześciu ligowych meczów bez wygranej.

Mecz zaczął się dla Pogoni w wymarzony sposób. Już po pierwszym kwadransie biało-niebiescy prowadzili 2:0. Do siatki trafiali Adrian Paluchowski i Andrzej Rybski. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Siarka za sprawą Krzysztofa Ropskiego strzeliła kontaktowego gola, ale na więcej nie było jej stać. Pogoń wygrała 2:1 i zainkasowała drugi z rzędu komplet punktów.

W następnej kolejce Pogoń czeka derbowe starcie z Radomiakiem Radom.

Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 2:1 (2:0)

Bramki: Adrian Paluchowski 5, Andrzej Rybski 13 – Krzysztof Ropski 60

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak. 23. Damian Mosiejko (64, 8. Tomasz Margol), 16. Bartosz Wiktoruk (88, 99. Dominik Barciak), 18. Andrzej Rybski (77, 21. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta (74, 9. Kamil Walków) – 87. Adrian Paluchowski

Siarka: 1. Krystian Krupa – 11. Mateusz Janeczko, 23. Dawid Kubowicz, 14. Sebastian Duda, 37. Michał Bierzało (46, 9. Krzysztof Ropski), 77. Aleksander Drobot (75, 99. Kamil Woźniak) – 51. Maksymilian Sitek (66, 17. Łukasz Świderski), 4. Łukasz Nadolski, 20. Grzegorz Płatek (55, 18. Kacper Maik), 7. Kamil Radulj – 19. Adrian Gębalski

Żółte kartki: Tomasz Margol 90+2, Piotr Marciniec 90+3 – Michał Bierzało 29, Mateusz Janeczko 83

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Bartosz Cabaj

2019-05-19 16:16:32

Siedlecka Pogoń po piętnastu kolejkach II ligi uległa w Częstochowie tamtejszej Skrze 1:2. Dla Pogoni bramkę zdobył z zrzutu karnego Adam Mesjarz.