52a267684b2b49c582d6cd7e9011159b.jpg
Wojciech Kudelski „pożegnał się” z urzędem prezydenta Siedlec

Wojciech Kudelski „pożegnał...

16 listopada Wojciech Kudelski po 12 latach przestał pełnić funkcję...
„W ŻYCIU JAK W KINIE”

„W ŻYCIU JAK W KINIE”

To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz NovegoKina w...
O „Niepodległej” w Siedleckiej Książnicy

O „Niepodległej” w...

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Miejska Biblioteka...
Rezygnacja prezesa PEC

Rezygnacja prezesa PEC

Wczoraj (14.11) Karol Tchórzewski Prezes PEC w Siedlcach, były kandydat na...
To będzie najbardziej ekstremalne wydarzenie tej jesieni - Runmageddon Siedlce 2018

To będzie najbardziej...

Już za kilka dni Siedlce staną się centrum ekstremalnej rozrywki. Ponad 1700...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NAJLEPSI WOLONTARIUSZE NA MAZOWSZU POSZUKIWANI

2018-09-05 12:59:48

Są otwarci na potrzeby innych i gotowi dać wsparcie potrzebującym. Nie stronią od nowych wyzwań, do tego są odpowiedzialni i cierpliwi. Mowa o wolontariuszach, którzy niosą bezinteresowną pomoc ludziom i zwierzętom w schroniskach. Aby nagrodzić ich postawę, samorząd województwa mazowieckiego już po raz ósmy organizuje konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Kandydatów można zgłaszać do 12 września.

Wielu Mazowszan zaangażowanych jest w wolontariat. Pomagają innym dla samej pomocy a nie swojego dobra. Nie są obojętni na krzywdę innych. Są tolerancyjni, niosą pomoc duchową i materialną. Wolontariusze mają w sobie rzadką dzisiaj cechę – potrafią dawać, a nie tylko brać. Pracują dobrowolnie i bez żadnego wynagrodzenia w stowarzyszeniach, fundacjach czy organizacjach społecznych i religijnych. Taką postawę warto nagradzać, samorząd województwa mazowieckiego już po raz ósmy szuka najlepszych wolontariuszy z Mazowsza.

Już po raz kolejny samorząd województwa mazowieckiego organizuje konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu’’, który przeznaczony jest dla osób poświęcających swój czas i siły pomagając potrzebującym. Warto zostać wolontariuszem, bo ludzi niosących bezinteresowną pomoc jest mało, a takie osoby są naprawdę potrzebne. Dlatego też w konkursie nagradzamy tych, którzy swoją postawą dają przykład innym – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

Konkurs skierowany jest zarówno do wolontariuszy, jak i grup wolontariuszy oraz całych rodzin, wspólnie podejmujących działania społeczne. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego i osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Istnieje również możliwość zgłoszenia własnej kandydatury.

– Zapraszam wszystkich wolontariuszy, ale też organizacje pozarządowe czy instytucje korzystające z pracy wolontariuszy, do zgłaszania kandydatów do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Chcemy nie tylko znaleźć i nagrodzić najlepszych wolontariuszy, ale też przybliżyć mieszkańcom Mazowsza ideę wolontariatu. Nie jest sprecyzowane jakie cechy powinien mieć zwycięzca konkursu. Kapituła ocenia zgłoszenia pod kątem innowacyjności prowadzonych działań, poświęcenia i zaangażowania się kandydatów w pracę. Konkurs jest otwarty dla wszystkich – podkreśla Joanna Malarczyk, z Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

Laureatów wyłoni komisja konkursowa. W swojej ocenie będzie brała po uwagę przede wszystkim zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. W zeszłym roku pierwsze miejsce otrzymali Wolontariusze Zespołu Opieki Hospicyjnej im. Św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. 

Szczegółowe informacje o konkursie, a także regulamin i formularz znajdują się na stronie Samorządowego Forum Dialogu Obywatelskiego. Zgłoszenia można składać osobiście, wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, a także przesłać pocztą elektroniczną na adres: dialog@mazovia.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 października 2018 r. Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest podczas uroczystej gali Konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” w październiku. 

„Mazowieckie Barwy Wolontariatu” to regionalny etap ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”, którego organizatorem jest Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Laureaci z etapu wojewódzkiego wezmą udział w finale ogólnopolskim. Szczegóły konkursu: http://www.dialog.mazovia.pl/barwy_wolontariatu.html

Informacja prasowa: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Ponad 80 nauczycieli wzięło udział w warsztatach „Nauka poprzez zabawę – skuteczne wspieranie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

2018-11-13 10:35:29

180 uczniów z siedleckich szkół podstawowych i liceum uczestniczyło w spotkaniu z Michałem Zawadką. Tematem warsztatów było m.in. odkrywanie własnej wartości, a zorganizowano je w Bibliotece...

2018-11-05 14:23:33

Znamy ostateczne wyniki wyborów do Rady Powiatu Siedleckiego. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić powiatem siedleckim.

2018-10-24 13:10:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!