Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Bez punktów w Grudziądzu. Pierwsza porażka Pogoni

2018-07-29 13:11:56

W meczu 2. kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała w Grudziądzu z Olimpią 0:2.

Olimpia, podobnie jak Pogoń, w ubiegłym sezonie spadła z I ligi. Ekipa z Grudziądza chce jak najszybciej wrócić na zaplecze Ekstraklasy. W pierwszej serii gier biało-zieloni pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:1.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe i na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 48. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze w pole karne wynik spotkania otworzył Robert Hirsz. Po stracie gola Pogoń ruszyła do odrabiania strat, Niestety siedlczanom wyraźnie brakowało skuteczności. W doliocznym czasie decydujący cios Pogonistom zadał Przemysław Kita, ustalając wynik na 2:0.

W następnej serii gier Pogoń przed własną publicznością zmierzy się z Olimpią Elbląg.

Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramka: Robert Hirsz 49, Przemysław Kita 90+2

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk – 25. Damian Ciechanowski, 26. Donatas Nakrošius, 6. Ariel Wawszczyk, 3. Adrian Bielawski – 17. Mateusz Marzec, 13. Bartosz Śmietanko (87, 96. Marcin Poręba), 70. Konrad Handzlik, 10. Aghwan Papikjan (90+4, 95. Mateusz Rumiński), 9. Marcin Kaczmarek (74, 8. Mikołaj Gabor) – 15. Robert Hirsz (83, 27. Przemysław Kita)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio (65, 18. Andrzej Rybski), 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski (77, 16. Bartosz Wiktoruk), 6. Adam Mójta – 5. Sebastian Krawczyk, 8. Tomasz Margol, 23. Damian Mosiejko (58, 11. Piotr Marciniec), 10. Lucas Guedes (46, 20. Kamil Walków), 17. Mateusz Bochnak – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Damian Ciechanowski 87, Marcin Poręba 90+1 – Adrian Paluchowski 39, Adam Pazio 42, Maciej Wichtowski 54, Piotr Marciniec 86, Adam Mójta 90, Tomasz Margol 90+5