1f8659a4609731342e8806bb5acb60f2.jpg
Remis Pogoni w pierwszym sparingu

Remis Pogoni w pierwszym...

W pierwszym spotkaniu sparingowym Pogoń Siedlce zremisowała z ekstraklasową...
Policjanci zabezpieczyli ponad 1600 paczek papierosów bez akcyzy

Policjanci zabezpieczyli...

Policjanci siedleckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości...
Młodzież mówi "Olabogababciu"

Młodzież mówi "Olabogababciu"

Komendant Miejski Policji w Siedlcach objął patronatem projekt realizowany...
Pierwsze transfery Pogoni. Dwóch nowych piłkarzy w siedleckim zespole

Pierwsze transfery Pogoni....

Pogoń Siedlce dokonała pierwszych, zimowych transferów. Kontrakty z klubem...
Na znak żałoby flagi przed urzędem miasta opuszczone

Na znak żałoby flagi przed...

W obliczu zaistniałych tragicznych wydarzeń,  Siedlce w ten sposób...
19
Sobota
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Wczoraj odbyła się Debata Ewaluacyjna

2018-06-13 13:04:50

Wczoraj (12.06) odbyła się debata ewaluacyjna dotycząca stanu bezpieczeństwa mieszkańców w środowiskach lokalnych, w odniesieniu do zachowań społecznie uciążliwych, przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z mieszkańcami naszego miasta i gminy w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach.

Udział w spotkaniu wzięli Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski przedstawiciele służb, urzędów i instytucji które na co dzień współpracują z policją, studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a także mieszkańcy i policjanci KMP Siedlce.

Debatę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Siedlcach omawiając stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz działania profilaktyczne podejmowane przez siedleckich policjantów. Przedstawił wskazówki, co do funkcjonalności i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestników spotkania zapoznano także z aplikacją „Moja Komenda”. W szczególności omówiono działania w ramach kampanii społecznej „Widzę – Rozmawiam – Reaguję” – o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież, a także program „Czytam-Wiem – Jestem bezpieczny” realizowany wspólnie z Biblioteką Miejską w Siedlcach w formie zajęć edukacyjnych adresowanych do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, podczas których najmłodsi dowiadują się jakie niebezpieczeństwa mogą im zagrażać i jak temu aktywnie zapobiegać.


Zasadniczą część debaty stanowiła dyskusja uczestników z obecnymi gośćmi. Na podstawie przeprowadzonej dyskusji można postawić tezę, że mieszkańcy naszego terenu czują się bezpiecznie. Mieszkańcy w trakcie spotkania zgłosili następujące problemy :
- stałą konieczność edukacji młodzieży oraz rowerzystów w zakresie prawidłowego przekraczania ulic w obrębie przejść dla pieszych,
- prowadzenie działań w zakresie zlikwidowania nielegalnych składowisk śmieci oraz odpadów gromadzonych na prywatnych działkach,
- zwiększenie liczby patroli zmotoryzowanych na terenie maista i gminy Siedlce.

Podsumowania przebiegu debaty dokonał Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski podkreślając, że wszelkie sugestie mieszkańców co do poprawy stanu bezpieczeństwa są bardzo ważnym sygnałem dla Policji, który znajdzie swe odzwierciedlenie w zakresie planowania przyszłych działań. Wszyscy uczestnicy debaty zostali zaproszeni na kolejne spotkanie z funkcjonariuszami KMP Siedlce .

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP SiedlceKomenda Miejska Policji w Siedlcach poszukuje właściciela kasy fiskalnej oraz radia, których zdjęcia zamieszczamy poniżej.

2019-01-14 11:23:58

Siedleccy kryminalni intensywnie pracowali nad sprawą nielegalnej wytwórni substancji psychotropowych. Ich praca, ustalenia i dociekliwość zakończyły się sukcesem. Policjanci zabezpieczyli 6 kg...

2019-01-15 09:59:01

Policjanci siedleckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

2019-01-18 13:49:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!