Hanny, Klementyny, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Upragnione zwycięstwo Pogoni - wywiady z zawodnikami (video)

2018-05-13 19:59:24

Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice 3:2. Bohaterem spotkania został Adrian Paluchowski, który popisał się hattrickiem.

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 19. minucie Chojniczanka wyszła na prowadzenie po trafieniu Wojciecha Lisowskiego. Jeszcze przed przerwą Pogoń zdołała odwrócić wynik na swoją korzyść. Do siatki ekipy z Chojnic w 38. oraz w doliczonym czasie gry trafił Adrian Paluchowski.

W drugiej połowie Chojniczanka szybko doprowadziła do wyrównania. W 53. minucie skutecznym strzałem głową popisał się Tomasz Boczek. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni i do niezawodnego Adriana Paluchowskiego. W 61. minucie Dominik Kun wyłożył futbolówkę snajperowi biało-niebieskich, a ten roztrzygnąl losy rywalizacji.

Pogoń w końcu odniosła upragnione, domowe zwycięstwo. Jedncześnie siedlczanie oddalili się także od strefy spadkowej. W kolejnej serii gier Pogoń czeka kolejne trudne starcie, gdyż podopieczni Dariusza Banasika na wyjeździe zmierzą się z liderem Miedzą Legnica.

Po bardzo ważnym triumfie zebraliśmy opinie Pogonistów: Grzegorza Tomasiewicza, Adriana Paluchowskiego oraz Andrzeja Rybskiego.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 38, 45+1, 61 – Wojciech Lisowski 19, Tomasz Boczek 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 11. Michał Bajdur (83, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 23. Piotr Mroziński), 18. Andrzej Rybski (69, 17. Przemysław Rodak), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 37. Dominik Jończy, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 87. Damian Piotrowski, 85. Hubert Wołąkiewicz (57, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 5. Paweł Zawistowski, 21. Emil Drozdowicz (78, 71. Sebastian Steblecki) – 11. Maciej Górski (69, 17. Tomasz Mikołajczak)

Żółte kartki: Grzegorz Tomasiewicz 23, Adrian Paluchowski 63, Jarosław Ratajczak 83 – Damian Piotrowski 36, Maciej Górski 44, Hubert Wołąkiewicz 56, Tomasz Boczek 63, Wojciech Lisowski 75, Dominik Jończy 79, Tomasz Mikołajczak 89