Cezarego, Marii, Zygfryda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tylko punkt Pogoni z Górnikiem Łęczna

2018-05-09 20:59:57

W bardzo ważnym meczu Nice 1. Ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe, jednak kibicie doczekali się w niej bramki. W ostatnich pięciu minutach do ataków ruszyła Pogoń. W 40. minucie bardzo ładnym strzałem Sergiusza Prusaka pokonał Dariusz Zjawiński. Siedlczanie próbowali pójść za ciosem, ale gościom z Łęcznej udało się przetrwać kolejne ataki gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się dla Górnika w wymarzony sposób. Błąd Pogoni w 47. minucie wykorzystał Filip Szewczyk i na tablicy wyników widniał remis. W kolejnych minutach obie ekipy szukały zwycięskiego trafienia. Najlepszą okazję ku przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę mieli goście, kiedy to Patryk Szysz z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Pogoń zremisowała z Górnikiem 1:1.

W następnej serii gier Pogoń przed własną publicznością podejmie Chojniczankę Chojnice.

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramki: Dariusz Zjawiński 40 – Filip Szewczyk 47

W 80 minucie Patryk Szysz nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek – 24. Damian Świerblewski (59, 18. Andrzej Rybski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 29. Dominik Kun (83, 11. Michał Bajdur) – 9. Dariusz Zjawiński, 87. Adrian Paluchowski

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 6. Paweł Sasin, 17. Radosław Pruchnik, 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 8. Marcin Flis (61, 4. Rafał Kosznik) – 19. Filip Szewczyk (88, 20. Łukasz Wiech), 14. Adrian Łuszkiewicz, 88. Sergei Mošnikov, 15. Grzegorz Bonin, 11. Patryk Szysz – 45. Przemysław Pitry (25, 90. Mikołaj Lebedyński)

Żółte kartki: Mateusz Żytko 15, Daniel Chyła 52, Damian Świerblewski 56, Maciej Wichtowski 62, Dariusz Zjawiński 90+3 – Filip Szewczyk 26, Arkadiusz Kasperkiewicz 42, 84

Czerwona kartka: Arkadiusz Kasperkiewicz (84, za drugą żółtą)

Składy i foto: MKP Pogoń Siedlce

Bartosz Cabaj
Pogoń Siedlce wypożyczyła Sebastiana Pociechę z Piasta Gliwice.

2018-08-15 11:31:21

W meczu 5. kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała ze Zniczem Pruszków 0:3.

2018-08-19 01:04:07

Rezerwy Pogoni Siedlce w meczu trzeciej kolejki IV ligi pokonały Wkrę Żuromin 3:0.