e068a4ee0310f3423226e150456a1b26.jpg
183d253a21f23209c7b71bbe8192617c.jpg
I Święto wsi Strzała

I Święto wsi Strzała

Wójt Gminy Siedlce, Rada Sołecka w Strzale, Kółko Rolnicze w Strzale, Gminny...
XXV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

XXV Międzynarodowe Dni z...

Ta popularna impreza wystawienniczo-handlowa odbędzie się  w Siedlcach, w...
Wspomnienia Roberta Rogalskiego, najstarszego żyjąceg aktora pochodzącego z Siedlec

Wspomnienia Roberta...

Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na promocję książki Roberta...
TRWAJĄ KONSULTACJE MAZOWIECKIEGO PLANU GOSPODARKI ODPADAMI

TRWAJĄ KONSULTACJE...

Do 29 sierpnia można zgłaszać wnioski i uwagi do planu gospodarki odpadami....
Derbowa klęska Pogoni

Derbowa klęska Pogoni

W meczu 5. kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała ze Zniczem Pruszków 0:3.
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

O, Ziemio Polska podsumowanie festiwalu

2017-11-27 11:43:30

Festiwal „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości" zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury. 

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk.

Koncert galowy, który odbył się 26 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach był podsumowaniem trwających ponad tydzień eliminacji miejskich i powiatowych w wybranych miejscowościach Mazowsza.

W Festiwalu wzięło udział ponad 900 wykonawców. Uczestnicy reprezentowali 43 miejscowości: Cegłów, Chodów, Garwolin, Grala-Dąbrowizna, Grębków, Halinów, Jabłonna Lacka, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kotuń, Krzymosze, Lesznowola, Łąki, Łochów, Łosice, Ługi Wielkie, Miastków Kościelny, Mińsk Mazowiecki, Mordy, Mroków, Paprotnia, Pniewnik, Podciernie, Radomyśl, Samogoszcz, Seroczyn, Sewerynów, Siedlce, Skórzec, Stara Kornica, Stok Lacki, Sulejówek, Unin, Warszawa, Węgrów, Wiśniew k. Jakubowa, Wiśniew k. Siedlec, Wodynie, Wyczółki, Zbuczyn, Zgórze, Żelków-Kolonia.

Jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący), dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Barbara Żarnowiecka po wysłuchaniu w dniu 26 listopada 2017 r., w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, 49 finalistów przesłuchań konkursowych z Węgrowa (16 listopada), Kałuszyna (17 listopada), Sokołowa Podlaskiego (20 listopada), Mińska Mazowieckiego (21 listopada), Mordów (21 listopada), Garwolina (22 listopada), Siedlec (24 listopada) wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:

w kategorii: Szkoły podstawowe kl. I-III 

Wyróżnienie:

Zespół wokalny ROZBITY KAMIEŃ

Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Opiekun: Dominik Grzyb 

Wyróżnienie:

Wiktoria Skup – śpiew, Dominik Grzyb – fortepian

Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Opiekun: Dominik Grzyb 

III miejsce:

Krzysztof Mąsior – śpiew, Piotr Woźniak – fortepian

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

Opiekunowie: Urszula Wereszko, Dorota Łazuga, Piotr Woźniak 

II miejsce:

Aleksander Beczek – śpiew, Robert Gryczka – fortepian

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

Opiekunowie: Justyna Pieńkowska, Robert Gryczka, 

I miejsce:

Natalia Woźnica – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach

Opiekunowie: Ewa Misiak, Łukasz Jóźwiak

 

w kategorii: Szkoły podstawowe kl. IV-VI 

Wyróżnienie:

Zespół Wokalno-Instrumentalny

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim

Opiekun: Zbigniew Adam Filiks 

Wyróżnienie:

Zespół Wokalno-Instrumentalny

Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia

im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim

Opiekun: Justyna Kowynia-Rymanowska 

III miejsce:

Julia Wolanin – śpiew, Marek Stańczuk – akordeon, ukulele

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

Opiekun: Marek Stańczuk 

II miejsce:

Anastazja Wróbel – śpiew,

Piotr Gryczka – fortepian, Janusz Eleryk – gitara

Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach

Opiekun: Janusz Eleryk 

I miejsce:

Liwia Długosz – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian

Sokołowski Ośrodek Kultury

Opiekunowie: Anna Osmakowicz, Piotr Jankowski  

 

w kategorii: Szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja kl.  II-III 

II miejsce:

Szymon Bielecki – śpiew, gitara, Magdalena Jakubowska – fortepian

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim

Opiekun: Magdalena Jakubowska 

I miejsce:

Julia Pietrzak – śpiew, Marta Lewicka – flet poprzeczny

Dom Kultury w Kałuszynie

Opiekun: Teresa Kowalska

 

w kategorii: Szkoły ponadgimnazjalne 

Wyróżnienie:

Żaneta Badełek, Aleksandra Myrcha – śpiew,

Emilia Łęczycka – perkusja, Wiktoria Oleksiuk – gitara basowa,

Gabriel Rosastolato – fortepian, Łukasz Grabek – gitara

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach

Opiekun: Magdalena Ostas 

Wyróżnienie:

Patrycja Wróbel – śpiew,

Piotr Gryczka – akordeon, Janusz Eleryk – gitara

Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach

Opiekun: Janusz Eleryk 

III miejsce:

Beata Wielgórska – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Stanisława Staszica w Siedlcach

Opiekun: Łukasz Jóźwiak 

II miejsce:

Jan Izdebski – śpiew, Mirosław Borczyński – fortepian

Gminne Centrum Kultury w Halinowie

Opiekun: Mirosław Borczyński 

I miejsce:

Jakub Lachowski – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

Opiekunowie: Izabela Staręga, Piotr Jankowski 

 

w kategorii: Rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku 

Wyróżnienie:

Chór BELCANTO z Węgrowa

Dyrygent: Mieczysław Osiadacz 

Wyróżnienie:

Piotr Witul z Węgrowa – śpiew, gitara 

III miejsce:

Justyna Chojecka – śpiew, Marcin Chojecki – fortepian

z Siedlec 

III miejsce:

Chór Kameralny KOE

Sokołowski Ośrodek Kultury

Dyrygent: Aneta Mroczek 

II miejsce:

Anna Tarczyńska – śpiew, Krystian Tarczyński – fortepian

z Cegłowa 

I miejsce:

Alicja Zawadzka - śpiew, Grzegorz Zawadzki – gitara, Joanna Kiełbiewska – akordeon

Klub Grzechotka w Warszawie

 

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Źródło: MOK Siedlce



3ad70ae3690e1569adb8dff36842f5c8.jpg
17 czerwca odbyło się „Święto Wołowiny”, pierwszy  piknik rodzinny w okolicy w tym sezonie, więc musiał być z należytym przytupem, jak to w Mościbrodach.

2018-06-19 12:01:12

Już w sobotę 21 czerwca o godzinie 18:00 w amfiteatrze siedleckim, po raz piąty siedlecka Wspólnota Jednego Ducha organizuje to wyjątkowe wydarzenie. Wieczór Chwały jest bowiem pełnym radości i...

2018-06-16 11:06:31

Już 17 czerwca  po raz drugi odbędzie się wielkie wydarzenie sportowe - „Rodzinne Święto futbolu”! Na murawie siedleckiego Stadionu Piłkarskiego, Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z...

2018-06-13 12:17:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!