Biny, Damazego, Waldemara
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Remis wieńczący rok

2017-11-19 16:18:21

Ostatni mecz o ligowe punkty, na obiekcie przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach w roku 2017 - zakończył się remisem. W meczu Pogoń Siedlce z GKS Katowice padł wynik 1:1. Bramki w tym spotkaniu strzelano tylko z rzutów karnych.

Pogoniści nie dali swoim kibicom w tym roku zbyt wielu okazji do radości. W rundzie jesiennej udało się wygrać zaledwie raz - z fatalnie grającym na wyjazdach Stomilem Olsztyn. GKS Katowice po bardzo słabym początku rozgrywek, coraz częściej zaczyna punktować i stara się po cichu włączyć wiosną do walki o miejsce dające awans do Ekstraklasy.

W pierwszej połowie to Pogoń była drużyną lepiej operującą piłką. W 17. minucie sędzia Paweł Pskit podyktował pierwszą w tym spotkaniu jedenastkę. Przy rzucie rożnym dla biało-niebieskich, Mateusz Mączyński sfaulował w polu karnym Adriana Paluchowskiego. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Grzegorz Tomasiewicz, który w tym sezonie nie zmarnował ani jednej jedenastki - i tym razem nie było inaczej.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy nieoczekiwanie arbiter spotkania gwizdnął kolejną jedenastkę. Tym razem dla gości. Wspomniany Tomasiewicz nieprzepisowo zatrzymywał w szesnastce gracza GKS - Łukasza Zejdlera. Egzekutorem okazał się Wojciech Kędziora. Druga połowa nie przyniosła bramek, choć to GKS miał więcej możliwości by strzelić bramkę na wagę trzech punktów. Najlepszą sytuację miał ku temu w 88. minucie Kędziora, jednak Rafał Misztal stanął na wysokości zadania i zdołał zapobiec utracie bramki.

W ostatniej tegorocznej kolejce Pogoń wybierze się do dalekiego Opola na mecz z Odrą. Celem trzy punkty, które pozwolą przezimować nad strefą barażową, do której biało-niebiescy niebezpiecznie zbliżają się.

Po meczu udało nam się porozmawiać z zawodnikami obydwu zespołów. Rozmowy przeprowadził Bartek Cabaj.

Nice 1 Liga

18 kolejka

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:1 (1:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 18 k – Wojciech Kędziora 40

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski (82, 27. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 7. Paweł Garyga (67, 11. Michał Bajdur), 23. Piotr Mroziński, 35. Dawid Polkowski, 10. Grzegorz Tomasiewicz (84, 20. Piotr Krawczyk), 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian Paluchowski

GKS Katowice: 83. Sebastian Nowak – 33. Adrian Frańczak, 4. Lukas Klemenz, 2. Tomasz Midzierski, 8. Mateusz Mączyński – 11. Oktawian Skrzecz (46, 16. Paweł Mandrysz), 21. Rafał Kuliński, 35. Łukasz Zejdler, 24. Wojciech Kędziora, 20. Adrian Błąd (82, 10. Tomasz Foszmańczyk) – 17. Andreja Prokić (75, 14. Armin Ćerimagić)

Żółte kartki: Paweł Garyga 8, Grzegorz Tomasiewicz 40, Maciej Wichtowski 62, Rafał Misztal 74, Dariusz Zjawiński 83 – Mateusz Mączyński 17, Łukasz Zejdler 86

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 1355

Foto i składy: mkppogonsiedlce.pl

Kamil Ułasiuk
Dariusz Banasik  został nowym szkoleniowcem siedleckiej Pogoni. 44-letni trener wraca do MKP po rocznej przerwie.

2017-12-06 11:13:17

Czy był karny? Co się dzieję, że Pogoń nie wygrywa na własnym boisku? Czy znowu sędzia się pomylił? Na te i inne pytania odpowiedzą: Tomasz Midzierski, Wojciech Kędziora, Grzegorz Tomasiewicz,...