c8fcd0d9b9492876edb9539f95ddf7ae.jpg
Policja szkoli seniorów

Policja szkoli seniorów

Policjanci Komendy Miejskiej w Siedlcach w ramach projektu „Akademia...
Autobusy we środę jadą inaczej

Autobusy we środę jadą inaczej

Uwaga pasażerowie autobusów linii 3, 4, 20, 25, 35 i 27 jutro zmienią...
W weekend ul. Kaczorowskiego nieprzejezdna

W weekend ul....

25 i 26 listopada (sobota, niedziela) zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie...
V Zaduszki Literackie w Siedleckiej Książnicy

V Zaduszki Literackie w...

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na V Zaduszki Literackie.
ZAPROSZENIE NA DEBATĘ SPOŁECZNĄ

ZAPROSZENIE NA DEBATĘ...

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zaprasza mieszkańców miasta i powiatu...

Reforma oświaty

Jak oceniasz zmiany w systemie oświaty, które mają wejść w życie od września?

Historia i wyniki »

22
Środa
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Muzyczne „Barwy jesieni”

2017-10-31 10:29:57

W niedzielę 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się koncert „Barwy jesieni”. Spotkanie zostało zorganizowane dla środowisk ludowych. Impreza była zakończeniem i podsumowaniem roku artystycznego.

Jak powiedziała Pani Janina Dołgich – dyrektor GOK w Wiśniewie, impreza ta została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniora: - Odbył się już trzeci koncert pn. „Barwy jesieni” i był spotkaniem partnerów. Tą imprezą kończymy rok artystyczny. Już jest tradycją że w Wiśniewie w październiku obchodzimy święto jesieni a koncert ma charakter wielopokoleniowy. 

Na scenie zaprezentowały się poszczególne kapele:

  • Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Z. Myrchy  – kierownikiem zespołu jest Stanisław Wróblewski. Artyści przywitali zgromadzonych piosenką, a następnie zaprezentowali zgromadzonej publiczności piękne utwory ludowe.
  • „Radzyniacy”  -  zespół  śpiewaczy przy Związku Emerytów i Rencistów w Radzyniu Podlaskim –  Kierownikiem muzycznym jest Teresa Skrzymowska. Zespół liczy 21 osób. Seniorzy w swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne i pieśni kościelne.
  • Zespół „Seniorynki” – Kierownikiem artystycznym jest Danuta Kalinowska. Zespół działa przy  Sokołowskim Ośrodku Kultury. „Seniorynki” przygotowują różnorodne programy okolicznościowe, patriotyczne oraz rozrywkowe.
  • Grupa śpiewacza „Chodów” –  kierownikiem zespołu jest Marek Stańczuk. Artyści w swoim repertuarze mają liczne utwory patriotycznie i ludowe również z naszego regionu.
  • Kapela Ludowa z Łochowa - Grupa wokalno-instrumentalna działająca przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. W repertuarze Kapeli znajdziemy pieśni biesiadne, żołnierskie oraz utwory taneczne.
  • Grupa śpiewacza „Białki” – opiekunem tych artystów jest Elżbieta Łęczycka. Zespół zaprezentował program słowno- artystyczny przygotowany na bazie znanych polskich przysłów.
  • Zespół „Węgrowianie” - kierownikiem zespołu jest Katarzyna Zaliwska. Zespół ma w swym repertuarze ludowe pieśni podlaskie, kabarety, inscenizacje obchodów kolędniczych i zapustnych oraz widowiska obrzędowe.
  • Zespół instrumentalno-wokalny „Power Beat” – Zespół tworzą: Ilona Kantowicz – wokal; Agata Ciekot – wokal; Krystian Gruszka – instrumenty klawiszowe i Tomasz Kantowicz – perkusja. Opiekunem grupy jest Andrzej Kantowicz. Utalentowani artyści występują w repertuarze okolicznościowym, patriotycznym, śpiewają także w językach obcych.
  • Zespół muzyczny „MAXIM” – kierownikiem tej grupy jest Paweł Ksionek, artyści zapewniają oprawę muzyczną wesel i różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Na scenie w GOK – u wystąpiło łącznie 9 zespołów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego i radzyńskiego. Uczestnicy koncertu dziękowali organizatorom za zaproszenie:- Cieszymy się bardzo, że nas zaproszono. To jest wspaniała zabawa. Jak tylko usłyszeliśmy zaproszenie do Państwa to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję, że chcemy wziąć udział w wydarzeniu. Jesteśmy tutaj już kolejny raz i nie mamy wątpliwości, że warto było przyjechać. 

Źródło: UG WiśniewTegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Wiśniew mają szczególny wymiar. Pierwsze uroczystości rozpoczęły się już 5 listopada, a zakończenie nastąpi w najbliższy weekend.

2017-11-15 12:04:36

W niedzielę 12 listopada na kompleksie boisk sportowych Orlik w Wiśniewie odbył się I Otwarty Turniej Piłki Nożnej  w Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

2017-11-15 12:17:53

W niedzielę, 12 listopada br. w Szkole Podstawowej w Radomyśli odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych pt.: „Śpiewam Ci Polsko”.

2017-11-15 12:22:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!