c7ae1b333ee1125611ecffae39f2d04e.jpg
Policjanci przejęli podejrzane medykamenty na potencję i odchudzanie

Policjanci przejęli...

Wczoraj  funkcjonariusze Wydziału  Do Walki z Korupcją i Przestępczością...
Uwaga na fałszywych urzędników

Uwaga na fałszywych...

Wczoraj( 22.02 )w Siedlcach  82 letnia  mieszkanka  Siedlec została...
Policjanci na podium IV Zawodów Strzeleckich o Puchar Dyrektora ZK w Siedlcach

Policjanci na podium IV...

Wczoraj (21.02) na terenie siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego...
Książka z rąk do rąk w siedleckim magistracie

Książka z rąk do rąk w...

To nietypowa wypożyczalnia. W Urzędzie Miasta w Siedlcach można włączyć się...
III Siedlecki Maraton Pływacki

III Siedlecki Maraton Pływacki

W sobotę 17 lutego w Parku Wodnym Siedlce odbył się trzeci Siedlecki Maraton...

Reforma oświaty

Jak oceniasz zmiany w systemie oświaty, które mają wejść w życie od września?

Historia i wyniki »

24
Sobota
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Muzyczne „Barwy jesieni”

2017-10-31 10:29:57

W niedzielę 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się koncert „Barwy jesieni”. Spotkanie zostało zorganizowane dla środowisk ludowych. Impreza była zakończeniem i podsumowaniem roku artystycznego.

Jak powiedziała Pani Janina Dołgich – dyrektor GOK w Wiśniewie, impreza ta została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniora: - Odbył się już trzeci koncert pn. „Barwy jesieni” i był spotkaniem partnerów. Tą imprezą kończymy rok artystyczny. Już jest tradycją że w Wiśniewie w październiku obchodzimy święto jesieni a koncert ma charakter wielopokoleniowy. 

Na scenie zaprezentowały się poszczególne kapele:

  • Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Z. Myrchy  – kierownikiem zespołu jest Stanisław Wróblewski. Artyści przywitali zgromadzonych piosenką, a następnie zaprezentowali zgromadzonej publiczności piękne utwory ludowe.
  • „Radzyniacy”  -  zespół  śpiewaczy przy Związku Emerytów i Rencistów w Radzyniu Podlaskim –  Kierownikiem muzycznym jest Teresa Skrzymowska. Zespół liczy 21 osób. Seniorzy w swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne i pieśni kościelne.
  • Zespół „Seniorynki” – Kierownikiem artystycznym jest Danuta Kalinowska. Zespół działa przy  Sokołowskim Ośrodku Kultury. „Seniorynki” przygotowują różnorodne programy okolicznościowe, patriotyczne oraz rozrywkowe.
  • Grupa śpiewacza „Chodów” –  kierownikiem zespołu jest Marek Stańczuk. Artyści w swoim repertuarze mają liczne utwory patriotycznie i ludowe również z naszego regionu.
  • Kapela Ludowa z Łochowa - Grupa wokalno-instrumentalna działająca przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. W repertuarze Kapeli znajdziemy pieśni biesiadne, żołnierskie oraz utwory taneczne.
  • Grupa śpiewacza „Białki” – opiekunem tych artystów jest Elżbieta Łęczycka. Zespół zaprezentował program słowno- artystyczny przygotowany na bazie znanych polskich przysłów.
  • Zespół „Węgrowianie” - kierownikiem zespołu jest Katarzyna Zaliwska. Zespół ma w swym repertuarze ludowe pieśni podlaskie, kabarety, inscenizacje obchodów kolędniczych i zapustnych oraz widowiska obrzędowe.
  • Zespół instrumentalno-wokalny „Power Beat” – Zespół tworzą: Ilona Kantowicz – wokal; Agata Ciekot – wokal; Krystian Gruszka – instrumenty klawiszowe i Tomasz Kantowicz – perkusja. Opiekunem grupy jest Andrzej Kantowicz. Utalentowani artyści występują w repertuarze okolicznościowym, patriotycznym, śpiewają także w językach obcych.
  • Zespół muzyczny „MAXIM” – kierownikiem tej grupy jest Paweł Ksionek, artyści zapewniają oprawę muzyczną wesel i różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Na scenie w GOK – u wystąpiło łącznie 9 zespołów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego i radzyńskiego. Uczestnicy koncertu dziękowali organizatorom za zaproszenie:- Cieszymy się bardzo, że nas zaproszono. To jest wspaniała zabawa. Jak tylko usłyszeliśmy zaproszenie do Państwa to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję, że chcemy wziąć udział w wydarzeniu. Jesteśmy tutaj już kolejny raz i nie mamy wątpliwości, że warto było przyjechać. 

Źródło: UG WiśniewW piątek 9 lutego odbył się IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych. Była uboga stajenka, żłóbek z Dzieciątkiem, Święta Rodzina. Wokół pastuszkowie, anioły i inne postaci, bez których jasełka...

2018-02-15 14:04:30

W Śmiarach w gminie Wiśniew odbył się 9. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

2018-01-22 12:57:44

Zapraszamy bardzo serdecznie na IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędnicze Serce Polskie", który odbędzie się dnia 21 stycznia 2018 roku (niedziela) w Szkole Podstawowej im. Jana...

2018-01-17 13:09:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!