Prezentacja nowego trenera Pogoni Siedlce (film)

Prezentacja nowego trenera...

Nowym trenerem Pogoni Siedlce został Paweł Sikora. Związał się on z klubem...
"JESTEM BEZPIECZNY W LESIE"

"JESTEM BEZPIECZNY W LESIE"

W ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i...
Paweł Sikora trenerem Pogoni Siedlce

Paweł Sikora trenerem...

Nowym trenerem Pogoni Siedlce został Paweł Sikora. Związał się on z klubem...
Oszuści znowu dzwonią

Oszuści znowu dzwonią

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarł właśnie sygnał o...
600 minut gry na 600 - lecie

600 minut gry na 600 - lecie

Gminni animatorzy sportu zapraszają do udziału w nocnym maratonie piłki...
22
Piątek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Muzyczne „Barwy jesieni”

2017-10-31 10:29:57

W niedzielę 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się koncert „Barwy jesieni”. Spotkanie zostało zorganizowane dla środowisk ludowych. Impreza była zakończeniem i podsumowaniem roku artystycznego.

Jak powiedziała Pani Janina Dołgich – dyrektor GOK w Wiśniewie, impreza ta została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniora: - Odbył się już trzeci koncert pn. „Barwy jesieni” i był spotkaniem partnerów. Tą imprezą kończymy rok artystyczny. Już jest tradycją że w Wiśniewie w październiku obchodzimy święto jesieni a koncert ma charakter wielopokoleniowy. 

Na scenie zaprezentowały się poszczególne kapele:

  • Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Z. Myrchy  – kierownikiem zespołu jest Stanisław Wróblewski. Artyści przywitali zgromadzonych piosenką, a następnie zaprezentowali zgromadzonej publiczności piękne utwory ludowe.
  • „Radzyniacy”  -  zespół  śpiewaczy przy Związku Emerytów i Rencistów w Radzyniu Podlaskim –  Kierownikiem muzycznym jest Teresa Skrzymowska. Zespół liczy 21 osób. Seniorzy w swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne i pieśni kościelne.
  • Zespół „Seniorynki” – Kierownikiem artystycznym jest Danuta Kalinowska. Zespół działa przy  Sokołowskim Ośrodku Kultury. „Seniorynki” przygotowują różnorodne programy okolicznościowe, patriotyczne oraz rozrywkowe.
  • Grupa śpiewacza „Chodów” –  kierownikiem zespołu jest Marek Stańczuk. Artyści w swoim repertuarze mają liczne utwory patriotycznie i ludowe również z naszego regionu.
  • Kapela Ludowa z Łochowa - Grupa wokalno-instrumentalna działająca przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. W repertuarze Kapeli znajdziemy pieśni biesiadne, żołnierskie oraz utwory taneczne.
  • Grupa śpiewacza „Białki” – opiekunem tych artystów jest Elżbieta Łęczycka. Zespół zaprezentował program słowno- artystyczny przygotowany na bazie znanych polskich przysłów.
  • Zespół „Węgrowianie” - kierownikiem zespołu jest Katarzyna Zaliwska. Zespół ma w swym repertuarze ludowe pieśni podlaskie, kabarety, inscenizacje obchodów kolędniczych i zapustnych oraz widowiska obrzędowe.
  • Zespół instrumentalno-wokalny „Power Beat” – Zespół tworzą: Ilona Kantowicz – wokal; Agata Ciekot – wokal; Krystian Gruszka – instrumenty klawiszowe i Tomasz Kantowicz – perkusja. Opiekunem grupy jest Andrzej Kantowicz. Utalentowani artyści występują w repertuarze okolicznościowym, patriotycznym, śpiewają także w językach obcych.
  • Zespół muzyczny „MAXIM” – kierownikiem tej grupy jest Paweł Ksionek, artyści zapewniają oprawę muzyczną wesel i różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Na scenie w GOK – u wystąpiło łącznie 9 zespołów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego i radzyńskiego. Uczestnicy koncertu dziękowali organizatorom za zaproszenie:- Cieszymy się bardzo, że nas zaproszono. To jest wspaniała zabawa. Jak tylko usłyszeliśmy zaproszenie do Państwa to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję, że chcemy wziąć udział w wydarzeniu. Jesteśmy tutaj już kolejny raz i nie mamy wątpliwości, że warto było przyjechać. 

Źródło: UG WiśniewW dniu 17 czerwca 2018 r Ochotnicza Straż Pożarna w Radomyśli obchodziła jubileusz 90- lecia powstania. Uroczystość poprzedziła Msza Święta, którą w intencji strażaków odprawił ich kapelan ksiądz...

2018-06-20 12:16:43

Gminni animatorzy sportu zapraszają do udziału w nocnym maratonie piłki nożnej - "600 minut gry na 600-lecie Wiśniewa".

2018-06-20 12:07:23

10 czrwca w gminie Wiśniew odbył się „100 kilometrowy Rajd Rowerowy dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę”, połączony z Festynem Rodzinnym w Tworkach pod patronatem...

2018-06-14 11:58:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!