Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Sport

Miedź wygrywa wymianę ognia. Dobry mecz w Siedlcach (wywiady film)

2017-10-28 22:18:31

Lepszego w tym sezonie meczu przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach kibice jeszcze nie widzieli. Pogoń niestety nie zdobywa w nim punktów i przegrywa z Miedzią Legnica 2:3.

Pogoń przystąpiła do meczu z optymistyczną myślą wygrania w tym sezonie po raz pierwszy dwóch meczów z rzędu. Po dobrej postawie w poprzedniej kolejce w Chojnicach - te nadzieje nie były bezpodstawne. Bardzo dobrze radząca sobie w tym sezonie na wyjazdach Miedź liczyła na przywiezienie z Siedlec trzech punktów, co dałoby jej fotel lidera (przynajmniej przez dobę - w przypadku gdy Chojniczanka wygrałaby następnego dnia z Chrobrym w Głogowie).

Paluch nie zwalnia

W pierwszych minutach groźniej zaatakowała Miedź, ale to Pogoń pierwsza zdobyła bramkę. W 12. minucie, trochę szczęśliwie piłka po podaniu Michała Bajdura trafiła do Adriana Paluchowskiego, który wolejem pokonał Łukasza Sapelę precyzyjnie pakując piłkę przy lewym słupku. Miedź skrzętnie pracowała na gola i dopięła swego w 32. minucie. Dokładną centrę Grzegorza Bartczaka zamienił na bramkę z pięciu metrów Jakub Vojtus. Na tym wymiany nie koniec. W 35. minucie sędzia zauważył, że wychodzącego na pozycję Paluchowskiego złapał za koszulkę Tomislav Bozić. Z jedenastu metrów bezlitosny był nieco mniej widoczny niż ostatnio Grzegorz Tomasiewicz.

Vojtus bierze sprawy w swoje ręce

Całą pierwszą połowę defensywa pogonistów prezentowała się przyzwoicie, lecz wszystko posypało się jak domek z kart w 49. minucie. Z przedzierającym się na skraju pola karnego Vojtusem w kontakt wszedł Mateusz Żytko. Wydawało się, że obrońca Pogoni zatrzymywał nieprzepisowo gracza Miedzi, ale tuż przed szesnastką. Napastnik gości upadł jednak w polu karnym i sędzia Konrad Gąsiorowski wskazał wapno. Rzut karny wyegzekwował sam poszkodowany - Jakub Vojtus. Pogoń po stracie bramki ruszyła do ataku pozycyjnego. Znakomitą sytuację miał Michał Bajdur, lecz z kilku metrów, będąc sam na sam z bramkarzem - nie trafił nawet w światło bramki.

Pajęczyna zdjęta

Obie drużyny otworzyły swoje szyki w poszukiwaniu decydującej bramki. W 60. minucie, licznie zgromadzeni w okolicy pola karnego pogoniści stracili piłkę i do kontry ruszyła Miedź. Zabójczą, jak się później okazało, akcję wykończył Marquitos. Były gracz Villareal C.F. spokojnie umieścił lewą nogą precyzyjnym strzałem piłkę w samo okienko bramki Rafała Misztala.

Miedź nowym liderem Nice 1. Ligi

Od tej pory niewiele się zmieniło. Pogoń bardzo chciała, lecz brakowało odrobiny szczęścia. W piątej minucie doliczonego czasu gry cały stadion uszczęśliwić mógł Paweł Garyga, ale jego strzał zza pola karnego okazał się minimalnie niecelny. Wymianę ognia wygrała tego dnia Miedź Legnica, która wykazała się większą kulturą gry i boiskową mądrością.

Teraz Pogoń wyrusza po punkty do podkrakowskich Niepołomic, gdzie 4 października zmierzy się z Puszczą.

28 października 2017, 17:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 2-3 Miedź Legnica
Adrian Paluchowski 12, Grzegorz Tomasiewicz 36 (k) - Jakub Vojtuš 31, 49 (k), Marquitos 61

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak - 10. Grzegorz Tomasiewicz, 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński (76, 21. Łukasz Jegliński), 9.Dariusz Zjawiński, 11. Michał Bajdur (68, 92. Cezary Demianiuk) - 87. Adrian Paluchowski (84, 7. Paweł Garyga).

Miedź: 1. Łukasz Sapela - 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 4. Wojciech Łobodzińsk (85, 11. Mladen Bartulović), 77. Tamás Egerszegi (67, 6. Rafał Augustyniak), 14. Omar Santana, 21. Przemysław Mystkowski, 8. Marquitos (90, 23. Paweł Zieliński) - 17. Jakub Vojtuš.

żółte kartki: Zjawiński, Czarnecki, Ratajczak, Paluchowski, Żytko - Božić, Łobodziński, Egerszegi, Santana, de Amo.

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
widzów: 1361.

Składy: 90minut.pl

Kamil Ułasiuk
W materiale filmowym zobaczycie miedzy innymi wywiad jaki przeprowadziliśmy z Panią rzecznik Policji w Łasku zdobywczynią I miejsca w konkurencji Bikini Fitnes.

2017-10-30 09:44:43

Siedlczanie na dobre polubili bieganie. Biegających  w sportowych butach, w profesjonalnych strojach, ale także w zwykłych bawełnianych koszulkach można spotkać praktycznie wszędzie - na...

2017-08-27 19:48:50

Nie tak wyobrażano sobie w Siedlcach inaugurację nowego sezonu na własnym obiekcie. Pogoń Siedlce została pokonana przez wyrachowaną i dobrze grającą taktycznie Odrę Opole 1:2.