Cecylii, Jonatana, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Punkt na trudnym terenie

2017-10-15 14:58:07

Pogoń Siedlce po raz kolejny wraca z wyjazdu ze zdobyczą punktową. Tym razem bramka Dominika Kuna, dała remis na trudnym terenie w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem.

Mecz Pogoni Siedlce z Górnikiem Łęczna można było porównać spotkania dwóch dobrych znajomych. W ostatnim czasie biało-niebiescy często sparowali z ekipą z Lubelszczyzny. Dla siedlczan był to najbliższy w tym sezonie wyjazd, jednak rywal był dotychczas zespołem dosyć dobrze prezentującym się na swoim obiekcie w rozgrywkach Nice 1. Ligi.

Pogoń przystąpiła do meczu, w niemal optymalnym zestawieniu. Brakowało jedynie Dariusza Zjawińskiego pauzującego za kartki. W zespole gospodarzy nie zagrała największa gwiazda drużyny - leczący kontuzje Grzegorz Bonin.

Pierwsza połowa była typowym przykładem pierwszoligowego wyrachowania. Żaden z zespołów bardziej nie chciał stracić bramki, niż strzelić gola rywalowi. Atmosferę na stadionie ożywiła nieco akcja z 42. minuty, kiedy to Mateusz Żytko dosyć zdecydowanie zainterweniował wybijając piłkę Dariuszowi Jareckiemu. Sędzia mógł w tej sytuacji podyktować rzut karny.

Czego arbiter Dawid Bukowczan z Żywca nie dał gościom w pierwszej połowie, to zwrócił w 53. minucie. Wówczas przy rzucie rożnym, w dosyć niegroźnej sytuacji Jarosław Ratajczak sfaulował Patryka Szysza. Po chwili, sam poszkodowany bezlitośnie zamienił jedenastkę na bramkę. Od tego momentu rozpoczął się najciekawszy fragment tego meczu. Trener Bartosz Tarachulski wprowadził do gry Cezarego Demianiuka, Dawida Polkowskiego i Piotra Krawczyka. Zmiany nadały nową jakość grze biało-niebieskich. W 74. minucie dobre podanie Polkowskiego uruchomiło na skrzydle Grzegorza Tomasiewicza. Filigranowy pomocnik Pogoni popisał się precyzyjnym podaniem do wbiegającego Dominika Kuna. Były zawodnik Stomilu Olsztyn pokonał z bliska bezradnego Sergiusza Prusaka.

Po tej bramce obie drużyny otworzyły się, z nastawieniem na zadanie w końcówce decydującego ciosu. Po stracie w środku pola, w 84. minucie Arkadiusz Czarnecki zmuszony był faulować taktycznie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Łęcznej. Sędzia pokazał zawodnikowi Pogoni czerwoną kartkę. Od tej pory siedlczanie nastawili się na utrzymanie remisu - co ostatecznie się udało

Najbliższy mecz Pogoni już w środę. Siedlczanie na własnym stadionie podejmą Olimpię Grudziądz. Jest to zaległe spotkanie w ramach 12. kolejki, które nie odbyło się w pierwotnym terminie ze względu iż zawodnicy Olimpii zostali powołani na mecz swoich reprezentacji narodowych.

14 października 2017, 13:00 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 1-1 Pogoń Siedlce
Patryk Szysz 54 (k) - Dominik Kun 74

Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Robert Pisarczuk (81, 24. Piotr Pacek), 17. Radosław Pruchnik, 20. Łukasz Wiech, 4. Rafał Kosznik - 19. Filip Szewczyk (69, 5. Łukasz Tymiński), 6. Paweł Sasin, 10. Filip Karbowy, 11. Patryk Szysz, 21. Dariusz Jarecki (89, 99. Adrian Szczerba) - 96. Sebastian Szerszeń.

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Michał Bajdur, 8. Daniel Chyła (72, 35. Dawid Polkowski), 23. Piotr Mroziński (64, 20. Piotr Krawczyk), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 29. Dominik Kun - 87. Adrian Paluchowski (64, 92. Cezary Demianiuk).

żółte kartki: Karbowy, Kosznik - Szrek, Mroziński, Czarnecki, Misztal.
czerwona kartka: Arkadiusz Czarnecki (84. minuta, Pogoń, za faul taktyczny).

Kamil Ułasiuk
Czy był karny? Co się dzieję, że Pogoń nie wygrywa na własnym boisku? Czy znowu sędzia się pomylił? Na te i inne pytania odpowiedzą: Tomasz Midzierski, Wojciech Kędziora, Grzegorz Tomasiewicz,...

2017-11-19 10:56:48

Ostatni mecz o ligowe punkty, na obiekcie przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach w roku 2017 - zakończył się remisem. W meczu Pogoń Siedlce z GKS Katowice padł wynik 1:1. Bramki w tym spotkaniu...