III Siedlecki Maraton Pływacki

III Siedlecki Maraton Pływacki

W sobotę 17 lutego w Parku Wodnym Siedlce odbył się trzeci Siedlecki Maraton...
E-recepty pilotażowo w Siedlcach

E-recepty pilotażowo w...

Od kwietnia siedlczanie zamiast recept papierowych - otrzymają...
Przed wyruszeniem w drogę można sprawdzić stan trzeźwości

Przed wyruszeniem w drogę...

Od dwóch dni każdy, kto chce sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym...
Złote Gody w Skórcu

Złote Gody w Skórcu

12 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu odbył się Gminny...
Emerytury i renty w górę

Emerytury i renty w górę

1 marca wzrosną emerytury i renty. Wskaźnik waloryzacji jest dość wysoki –...

Reforma oświaty

Jak oceniasz zmiany w systemie oświaty, które mają wejść w życie od września?

Historia i wyniki »

19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

2017-10-04 14:20:11

W dniach od 26 do 30 października br. na terenie Gminy Wiśniew została przeprowadzona zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych.

Objęła ona wszystkie miejscowości w gminie, cechujące się zwartą zabudowa. Mieszkańcy kolonii oraz domów oddalonych od zabudowy ciągłej mieli możliwość dowiezienia odpadów do drogi głównej w miejscowości gdzie była prowadzona zbiórka. Poniżej podajemy ilości odpadów wielkogabarytowych jakie mieszkańcy gminy wystawili przed swe posesje w poszczególnych sektorach:

  • Sektor I: Lipniak, Stok Wiśniewski, Myrcha, Wólka Wołyniecka, Wólka Wiśniewska, Mościbrody, Mościbrody-Kolonia, Helenów –  3,4 tony.
  • Sektor II: Borki-Kosiorki, Borki-Sołdy, Borki-Paduchy, Ciosny, Zabłocie, Okniny-Podzdrój, Radomyśl, Nowe Okniny, Stare Okniny – łącznie – 5,7 tony.
  • Sektor III: Gostchorz, Tworki, Pluty, Daćbogi, Mroczki, Śmiary, Łupiny, Kaczory – 4,4 tony.
  • Sektor IV: Wiśniew, Wiśniew-Kolonia – 5,0 ton.

Łącznie w ciągu czterech dni na terenie całej gminy zebrano 18,5 tony odpadów wielkogabarytowych. Zbiórkę zorganizowała firma PUK Serwis Sp. z o.o. z Siedlec. - Akcja po raz kolejny spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców naszej gminy. W stosunku do ostatniej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, tym razem zebraliśmy ponad 8 ton więcej odpadów. Mieszkańcom dziękujemy za skorzystanie z wygodnej formy pozbycia się zbędnych odpadów – powiedział nadzorujący akcję z ramienia urzędu Jan Tomczak, inspektor referatu Gospodarki Komunalnej.

Przypominamy, że każdego dnia roboczego czynny jest PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który usytuowany jest na terenie Oczyszczalni Ścieków w Wiśniewie. Telefon kontaktowy: 609-516-799.

Bez dodatkowych opłat można tam dostarczyć szereg różnorodnych rodzajów odpadów. Począwszy od wspomnianych mebli i innych wielkogabarytów, poprzez zużyte opony, zużyty ale kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, świetlówki i energooszczędne żarówki, gruz budowlany z drobnych remontów, resztki farb, lakierów i opakowania po nich, akcesoria po malowaniu, pojemniki po herbicydach i pestycydach z przydomowych ogródków, szyby okienne w ramie i szyby okienne potłuczone, przeterminowane lekarstwa oraz papier, plastik i szkło opakowaniowe. W okresie grzewczym popiół z palenisk domowych z węgla, koksu i drewna - bez gwoździ.

Na PSZOK nie można wywozić: papy, worków po nawozach sztucznych, cemencie i wapnie, styropianu, folii po sianokiszonkach, ubrań i butów, eternitu, elementów samochodowych (plastików, zderzaków, szyb), gruzu cmentarnego.

Źródło: UG WiśniewW piątek 9 lutego odbył się IV Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych. Była uboga stajenka, żłóbek z Dzieciątkiem, Święta Rodzina. Wokół pastuszkowie, anioły i inne postaci, bez których jasełka...

2018-02-15 14:04:30

W Śmiarach w gminie Wiśniew odbył się 9. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

2018-01-22 12:57:44

Zapraszamy bardzo serdecznie na IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędnicze Serce Polskie", który odbędzie się dnia 21 stycznia 2018 roku (niedziela) w Szkole Podstawowej im. Jana...

2018-01-17 13:09:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!