Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Sport

133 km po porażkę

2017-05-20 18:53:21

Krzyki na murawie, pot, łzy szczęścia i rozpaczy to nieodłączny element każdego meczu.

20 maja o godzinie 11:00 na murawę siedleckiego stadionu OSiR wybiegły dziewczęta z trzecioligowej Pogoni Siedlce oraz ich rywalki ze Żbika Nasielsk. Początkowe minuty spotkania były niepewne. Obie drużyny grały na bardzo dobrym poziomie. Były skupione i nie popełniały błędów, jednak nie padła żadna bramka.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Oliwia Dang zdobyła zwycięskiego gola dla drużyny z Siedlec. Przez całe spotkanie kapitan ’’Pogoni’’- Patrycja Gorzkowska motywowała swoje podopieczne licznymi okrzykami. Po rozegranym meczu udzieliła nam krótkiego wywiadu, w którym zdradziła swoją drogę do sukcesu. ’’Trenuję od dwóch lat, zaczynałam na pozycji obrońcy, obecnie jestem bramkarzem i jednocześnie kapitanem drużyny. Stanie pomiędzy słupkami to, coś co kocham. Tytuł kapitana zdobyłam dzięki ciężkiej pracy, intensywnym treningom cztery razy w tygodniu oraz sympatii koleżanek z drużyny i trenerów: Michała Strzałkowskiego i Macieja Sztajnerta. Piłka to coś więcej, niż kopanie, to szacunek do rywala, walka do ostatniego gwizdka’’.

Sobotnie spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną ‘’Pogoni’’ 1:0.