Kornela, Marii, Mirosławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Mamy zwycięstwo, mamy utrzymanie! Wiosenna pobudka Pogoni!

2017-05-17 21:49:22

Pogoń Siedlce pokonała dziś na swoim obiekcie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Zwycięstwo praktycznie zapewniło siedlczanom utrzymanie w Nice 1. Lidze.

Kibice Pogoni Siedlce nie muszą już wzorem poprzednich sezonów, drżeć o pierwszoligowy byt do ostatnich kolejek. Pierwszoligową kampanię sezonu 2016/2017 biało-niebieskim udało się przypieczętować utrzymaniem już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

Pierwsza połowa delikatnie mówiąc - nie zachwyciła. Żadna ze stron nie kwapiła się do zdecydowanych ataków. Mecz nabrał rumieńców w drugiej połowie. Pogoń postanowiła zaatakować odważniej i dosyć szybko przyniosło to owoce. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry, po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego, piłkę dotknął ręką w polu karnym Robert Gumny. Obrońca Pogoni Mateusz Żytko w swojej karierze jeszcze w meczu o punkty nie pomylił się z jedenastu metrów i tym razem nie mogło być inaczej. Karny ustawił Pogoni grę, natomiast górale z Podbeskidzia nie mogli poradzić sobie w ataku pozycyjnym. Siedlczanie w kontrach radzili sobie bardzo dobrze. Stuprocentową sytuację na strzelenie bramki miał Damian Świerblewski, jednak zbyt lekka podcinka okazała się najgorszym z możliwych rozwiązań.

Druga połowa meczu z Podbeskidziem należała do Jakuba Szreka. Młody prawy obrońca Pogoni zagrał bardzo dobry mecz w defensywie, zdobywając przy okazji pierwszą asystę. Ze znakomitego podania z głębi pola skrzętnie skorzystał Dariusz Zjawiński, który w 66 minucie strzelił Rafałowi Leszczyńskiemu nie do obrony. Dobrą zmianę dał Michał Bajdur. Były zawodnik Zagłębia Sosnowiec już dziesięć minut po wejściu dał się sfaulować w polu karnym Podbeskidzia. Jedenastkę tym razem wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz.

Pogoń Siedlce, przy słabszym dniu Podbeskidzia (które przed przyjazdem do Siedlec nie przegrało od 11 spotkań!), po raz pierwszy od bardzo dawna we wszystkich swoich formacjach wyglądała jak drużyna na miarę 1. Ligi. Czyżby po raz kolejny magiczna ręka trenera Bartosza Trachulskiego? O tym przekonamy się w najbliższych czterech meczach. Najbliższy mecz Pogoń rozegra w Puławach z tamtejszą Wisłą.

17 maja 2017, 18:30 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Mateusz Żytko 48 (k), Dariusz Zjawiński 66, Grzegorz Tomasiewicz 86 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 4. Arkadiusz Jędrych, 8. Daniel Chyła - 93. Konrad Wrzesiński (82, 6. Marcin Paczkowski), 18. Marcin Burkhardt, 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 24.Damian Świerblewski (76, 11. Michał Bajdur) - 9. Dariusz Zjawiński (87, 17. Eusébio Bancessi).

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 3. Robert Gumny, 15. Jozef Piaček, 5. Mariusz Magiera, 92. Paweł Moskwik(89, 8. Mariusz Malec) - 25. Bartosz Jaroch (56, 29. Peter Sládek), 17. Tomasz Podgórski, 7. Adam Deja, 16. Michał Janota (56, 28.Szymon Lewicki), 11. Łukasz Sierpina - 27. Nermin Haskić.

żółte kartki: Mroziński, Tomasiewicz.

sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Składy: 90 minut.pl