c8fcd0d9b9492876edb9539f95ddf7ae.jpg
Wywiady pomeczowe MKP Pogoń vs GKS Katowice

Wywiady pomeczowe MKP Pogoń...

Czy był karny? Co się dzieję, że Pogoń nie wygrywa na własnym boisku? Czy...
W niedzielne południe zawyją syreny

W niedzielne południe...

W niedzielę 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach...
 „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” w  Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach. Akcja Urzędu Marszałkowskiego

„Jesteś widoczny jesteś...

17 listopada Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie...
Dni otwarte w siedleckiej ŠKODZIE

Dni otwarte w siedleckiej...

W dniach 17-19 listopada ŠKODA CARSED zaprasza do swoich salonów na dni...
Syrop na kaszel Ambroksol wycofany

Syrop na kaszel Ambroksol...

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w dniu 15 listopada 2017 wycofał z obrotu...

Reforma oświaty

Jak oceniasz zmiany w systemie oświaty, które mają wejść w życie od września?

Historia i wyniki »

19
Niedziela
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Faustyny, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Sukces młodzieży siedleckiego PG nr 6

2017-05-17 11:48:29

W maju w Kozienicach miał miejsce III etap - eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego organizowanego po raz 45 przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Trójosobowe drużyny (laureaci eliminacji rejonowych) stanęły do rywalizacji w ośmiu konkurencjach, w podziale na grupy wiekowe (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Po podliczeniu wszystkich punktów turniejowych drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach - w składzie:  Jakub Boruta , Gabriela Czarnocka i Jakub Kiełczykowski  zajęła I miejsce. Drużyną opiekuje się Grzegorz Matejczuk – nauczyciel geografii, opiekun szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego.

Zwycięzcy reprezentować będą województwo mazowieckie podczas finału centralnego, który zostanie przeprowadzony w Powiecie Bieszczadzkim - w Ustrzykach Dolnych w dniach 8-11 czerwca 2017 r.

Turniej jest wielką przygodą turystyczną. Sukces wymaga jednak dużego zaangażowania młodzieży, wręcz pasji. Przypadkowi uczestnicy nie osiągną wiele. Podkreślić należy ogromną prace opiekuna, bez niej drużyna nie odniesie sukcesu. Trzeba umieć motywować drużynę, by podjęła wysiłek we wszechstronnym przygotowaniu. I to wszystko obok bieżącej nauki w szkole.

Tegoroczna rywalizacja miała ciekawy przebieg. Na początku do rozwiązania był test z wiedzy krajoznawczej, topograficznej oraz z zasad ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie rozpoznawali na fotografiach atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego. Kolejna konkurencja polegała na planowaniu wycieczki. Startujący dostawali tekst opisujący wycieczkę „z lukami”, które należało uzupełnić korzystając z mapy Bieszczadów. "Samarytanka" czyli udzielanie pierwszej pomocy było bardzo urealnione. Jeden pozorant w panice wykrwawiał się przez otwarte złamanie przedramienia, a dwóch zdrowych pozorantów utrudniało prowadzenie akcji ratunkowej. Dwie pielęgniarki w roli sędziów oceniały zachowanie drużyny i sposób w jaki radzą sobie z problemem. Dalej było pakowanie plecaka na wycieczkę, gdzie ocenie podlegał sposób pakowania i dobór ekwipunku. Ciekawą konkurencją była gra azymutowa, która polegała na wyznaczeniu trzech azymutów do trzech punktów,  a następnie oszacowaniu odległości między nimi. Przedostatnią konkurencją był rowerowy tor przeszkód,  a na koniec marsz na orientację.

            W czasie zawodów dobrze zaprezentował się siedlecki Międzyszkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny "Wędrowcy", który zakończył rywalizację w województwie mazowieckim na III miejscu.

Spotkanie w Ustrzykach będzie okazją do doskonalenie umiejętności młodzieży. Finałowi krajowemu imprezy towarzyszą zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, orientacji w terenie,  podstaw organizowania turystyki szkolnej i młodzieżowej, obsługi urządzeń systemu GPS, questów, topografii i terenoznawstwa, psychologii zarządzania sobą i grupą.

Źródło: PTTK „Podlasie” Oddział w SiedlcachPrzeczytaj również
Tegoroczny Bieg Siedleckiego Jacka zbliża się coraz większymi krokami. W ostatnią niedzielę wakacji – 27 sierpnia nasze miasto stanie się ponownie wielką biegową stolicą Mazowsza.

2017-08-02 12:23:48

9  lipca, w jednym czasie nie tylko mieszkańcy Siedlec, Polski, ale też  innych krajów europejskich wejdą do wody,  aby w ramach BIG JUMP zamanifestować poparcie dla zdrowych i czystych rzek...

2017-07-06 22:12:28

Polski Klub Ekologiczny Koło "Podlasie" w Siedlcach i Agroman zapraszają na: spływ kajakowy, BIG JUMP i sprzątanie rzeki Muchawki.

2017-06-23 12:40:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!