Marka, Wiktoryny, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Nieoczekiwane zwycięstwo MKK Siedlce!

2016-03-16 10:58:13

Siedleckie koszykarki sprawiły wczoraj niemałą niespodziankę, wygrywając w swojej hali z jedną z najsilniejszych drużyn w Tauron Basket Lidze Kobiet. Zajmująca przed meczem trzecie miejsce w tabeli drużyna MKS Polkowice, musiała uznać wyższość koszykarek MKK Siedlce.

Siedlczanki zaskoczyły wszystkich swoją postawą. Koszykarki MKK nie dawały sobie odjechać i czekały na właściwy moment do tego, by wypunktować grające bez pomysłu zawodniczki z Polkowic. Zwycięstwo zaczęło się rodzić w trzeciej kwarcie, kiedy to grająca na niesamowitej skuteczności Magdalena Koperwas utrzymała siedlczanki w grze i dała swoimi energicznymi penetracjami sygnał do ataku. Kiedy koszykarki MKS Polkowice przez pierwsze trzy minuty zatraciły skuteczność, dzięki rzutom Magdaleny Parysek i Anny Olchowyk, siedlczanki wyszły na prowadzenie, którego już nie miały zamiaru oddawać.

Gorąco zrobiło się pod koniec ostatniej kwarty, kiedy przyjezdne z Polkowic w 45 sekund zanotowały serię punktową 8:2. Zabrakło jednak zimnej krwi w ostatniej akcji, kiedy to defensywa MKK nie pozwoliła oddanie łatwego rzutu i zebranie piłki rywalkom.

Teodor Mollov (trener MKK Siedlce) - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Ten mecz wiele znaczył dla dziewcząt, wygrana była nagrodą za ich pracę i odwagę. Myślę, że są na dobrej drodze, aby zrobić taki wynik, który będzie odpowiadał zarówno im, jak i klubowi. Przed wyjściem z szatni powiedziałem zawodniczkom, że ten mecz pokaże jak dużo nam brakuje do strefy medalowej. Pokazały, że mają charakter na medal, choć jeszcze nie umiejętności. Najtrudniejsze było, że nie mieliśmy odpowiedzi na mocnego centra. Naszym rywalkom należą się pochwały. Polkowice jako miasto zasługuje na medal, ponieważ inwestują w koszykówkę, rozwijają ją. Widać, że jest to dla nich podstawowy sport.

Aleksandra Jagodzińska (MKK Siedlce) - Bardzo się cieszymy z wygranej. Szkoda, że roztrwoniłyśmy przewagę wypracowaną w pierwszej połowie. Straty w końcówce meczu także nie były potrzebne, ponieważ zrobiło się bardzo nerwowo. Liczy się zwycięstwo i jesteśmy z niego zadowolone.

15.03.16 - 18.00

MKK Siedlce 78 - 20,25,14,19

MKS Polkowice 77 - 22,12, 25,18

Najlepsze zawodniczki MKK tego wieczoru:

4. Magdalena Koperwas - 30 pkt (rekord kariery), 12/15 z gry,1/2 za 3,  5/9 os, 8 zb, 3 as.

10. Magdalena Parysek - 16 pkt, 7/14 z gry, 2/2 os, 6 zb, 1 prze, 2 blk.

13. Anna Olchowyk - 11 pkt, 3/5 za 3, 5 zb, 3 as, 1 prze.

9. Oksana Kisiłowa - 7 pkt, 2/6 z gry, 3/4 os, 2 as, 4 str.

Źródło wypowiedzi: Informacja prasowa MKK Siedlce

Kamil Ułasiuk
Koszykarze SKK w weekend przegrali dwa mecze w fazie play-out i spadli z I ligi.

2019-04-14 20:03:40

W drugim meczu fazy play-out koszykarze SKK Siedlce przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 71:82.