Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty.
Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.
Wydaje nam się.
Pakistan - Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu.
Polska - Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik.
USA, San Quentin - Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 prezentacją Piotrka Horzeli: „Antarktyka - półtora roku w lodowej krainie”. Z zawodu leśnik, z zamiłowania poszukiwacz przygód i dobrego zdjęcia, autor bloga www.phontour.pl oraz zapalony statystyk pingwiniego życia opowie nam o ponad szesnastomiesięcznym pobycie na polskiej stacji badawczej na Antarktyce. Po zakończeniu lodowej przygody kolejne pół roku spędził podróżując z plecakiem po Ameryce Południowej. Przez ostatnie dwa lata mieszkał w Sudanie Południowym. Podczas prezentacji opowie o tym, jak znalazł się na Antarktyce, czym się tam zajmował, jak radził sobie z dala od domu, a także jak wygląda cielenie lodowców.
Wstęp wolny!!!








swoich znajomych!
z innymi!