1f81f9de7cf85178c103f267300737d4.jpg

Komornicy i podatek lokalny

2018-10-19 14:26:55

Ten artykuł dotyczy komorników, którzy mogą dzwonić, próbując zebrać zaległości podatkowe lub wspólnotowe (podatek od nieruchomości). Jeśli komornik skontaktuje się z tobą w celu uzyskania innego rodzaju długu, prawo może być inne.

Podatek lokalny i podatek gruntowy są zazwyczaj pobierane przez prywatne firmy komorników w imieniu lokalnej rady. Próbują odebrać twoje towary i sprzedać je, zwykle na aukcji, w celu zebrania pieniędzy na spłatę długu. Proces, w którym muszą pójść, aby powiedzieć, że chcą, aby twoje towary nazywają się "wyzyskiwaniem" lub "nakładaniem".

Od października 1998 r. Komornicy, którzy dzwonią, muszą być "certyfikowani". Oznacza to, że muszą uzyskać zaświadczenie od sądu okręgowego, zezwalające im na występowanie w charakterze komornika. Możesz złożyć skargę do sądu hrabstwa o certyfikowanym komorniku.

Od kwietnia 1998 r. Powinieneś otrzymać list od Rady z informacją, ile jesteś winien i za ostrzeżenie, że komornik zadzwoni, jeśli nie spłacisz długu w ciągu 14 dni. Powie Ci również, z kim możesz się skontaktować w radzie, jeśli masz pytanie. Skontaktuj się z radą i spróbuj uzgodnić, co możesz zapłacić natychmiast. Jeśli rada zgodzi się na to, może powstrzymać komorników wzywania i zaoszczędzić dodatkowych opłat.
Czy muszę wpuścić komorników?

JEŚLI BAILIFFS NIE ZOSTAŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W TWOIM DOMU PRZED ZBIERANIEM TEGO DŁUGU, NIE MOGĄ BYĆ PRZYJMOWANE. NIE MOŻNA PRZERWAĆ. MOŻESZ WYBRAĆ, ABY NIE ZAWIERAĆ NICH.

* NIE otwieraj drzwi do nich, ponieważ mogą próbować przejść obok ciebie. Jeśli dostaną się do środka, mają prawo ponownie wejść i mogą włamać się, aby zabrać swoje towary.

* NIE pozostawiaj otwartych okien ani drzwi otwartych - komornicy mogą legalnie się przez nie dostać. Komornicy NIE MOGĄ pomóc policji, aby im pomóc.

* UWAGA! Niektórzy komornicy mogą zostawić ci numer telefonu i zorganizować przyjście do "pogawędki". Nie wpuszczaj ich, nawet jeśli mówią, że chodzi tylko o skorzystanie z toalety lub telefon.

* Komornicy MOGĄ próbować włamać się do szop, garażów, szklarni itp., Chociaż jest to nielegalne. ZACHOWAJ WARTOŚCI BEZPIECZNE! Mogą być w stanie wziąć samochody, motocykle i inne pojazdy zaparkowane w pobliżu domu.

* Grzecznie, ale stanowczo, odmówić wpuszczenia komorników. Zaoferuj, na co możesz sobie pozwolić. Jeśli komornicy przyjmą twoją ofertę, poproś ich, aby wrócili do samochodu, a potem idź i zapłać. Upewnij się, że dostałeś potwierdzenie.

NIE PODPISUJ WSZYSTKICH! Jeśli komornik zostawia dokumenty do podpisu i powrotu, nie musisz tego robić. Nie musisz też podpisywać umów wysłanych za twoimi drzwiami.
Komornicy już byli w moim domu

TO JEST WIĘKSZE POWAŻNE. Jeśli wcześniej ich wpuściłeś, komornicy mają prawo wrócić do domu, a jeśli ich nie wpuścisz, mogą wejść do środka.

* Natychmiast skontaktować się z komornikami i złożyć ofertę spłaty długu w ratach. Pokaż im kopię budżetu osobistego, aby mogli zobaczyć, ile oferujesz, na ile możesz sobie pozwolić. Będziesz musiał potraktować to jako priorytetowy dług, ponieważ komornicy mogą wrócić i wziąć wszystkie towary, które wymienili, jeśli nie zapłacisz. Uzyskaj potwierdzenie wszystkich dokonanych płatności.

* Skontaktuj się z radą i poproś o zwrot długu. Poproś lokalnego radcę o pomoc.
Jakie rzeczy są dozwolone dla komorników?

Są rzeczy, których komornicy nie mogą w ogóle wziąć; takie jak towary, które są wynajmowane lub wynajmowane. Przepisy mówią również, że następujące elementy są zwolnione i nie można ich podjąć:

* "Takie narzędzia, książki, pojazdy i inne elementy wyposażenia, które są niezbędne do osobistego wykorzystania w zatrudnieniu, działalności zawodowej lub zawodowej"

* "Takiej odzieży, pościeli, mebli, sprzętu domowego i zapasów, jakie są niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb domowych danej osoby i rodziny".

* Ta lista nie jest bardzo szczegółowa, więc może się okazać, że komornicy mają inne wyobrażenie o tym, jakie przedmioty są niezbędne do zachowania i co można wziąć. Możesz narzekać na to, co przyjmują komornicy, jeśli uważasz, że przedmioty powinny być zwolnione.
Czy komornicy mogą brać rzeczy, które nie są kopalniane?

Komornicy mogą zabrać tylko rzeczy, które należą do ciebie i / lub towarów, które są wspólną własnością ciebie i twojego partnera. Jeśli chcą wziąć towary należące do kogoś innego (dzieci, partner, lokator itp.), Wyjaśnij, że towary nie należą do ciebie. Jeśli możesz, pokaż rachunek lub notatkę jako dowód. Właściciel towaru może być zobowiązany do złożenia pod przysięgą oświadczenia w formie "deklaracji ustawowej", aby tak się stało. Nie mogą brać towarów, które są wynajmowane lub wynajmowane. Obejmuje to towary na podstawie umów dzierżawy z opcją zakupu. Pokaż im kopię umowy o kredyt, jeśli możesz.
Co się stanie, jeśli ukryję rzeczy lub oddam je?

Jeśli komornicy jeszcze nie są, możesz ukryć rzeczy lub zabrać je gdzie indziej. Jeśli komornicy już są w środku, popełnisz przestępstwo, jeśli usuniesz towary, które powiedzieli, że je wezmą. Możesz je ukryć w swojej siedzibie, ale komornicy mogą je wyszukać.


Jeśli urzędnicy sądowi pobierają podatki od podatku lub podatku lokalnego, są pewne procedury, które muszą przestrzegać. Oni muszą mieć

Przeczytano: 204 razy

Dołącz do
swoich znajomych!