1f81f9de7cf85178c103f267300737d4.jpg

dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Bycie prywatnym detektywem

2018-10-19 14:20:33

NIE MOŻESZ o tym wiedzieć, ale Irlandia ma prywatnych badaczy. Wielu prywatnych detektywów.

Ale co oni robią? Czy wspinasz się po schodach w wyłożonym boazerią drewnie, aby znaleźć szkocką gumę na twardo i opłakując kaptur, który używał wargi do kostki na dworze?

Nie całkiem.

Głównie, PI w Irlandii zajmuje się dochodzeniami korporacyjnymi, oszustwami i małżeńskimi sprawami. Ich codzienne życie jest mieszanką badań, badań i prac terenowych i jest zawsze zróżnicowana.

"To świetna robota", mówi jeden z doświadczonych kierowców "To naprawdę różnorodne i interesujące".

Prywatny

PI nie są zaskakująco podejrzliwi w ujawnianiu szczegółów swojej pracy i własnej tożsamości. Nikt, kto rozmawiał z TheJournal.ie, nie chciał być zidentyfikowany.

Jednak ci, którzy mówili, mówili, że praca i postrzeganie społeczne są odrębnymi światami.

    Nieczęsto mówię ludziom, co robię na życie, ale kiedy to robię, ludzie myślą, że to wszystko przechodzi przez kosze i ratuje damy. Nie jest.

"Czy przejrzałem pojemniki? Tylko raz!"

Pracujący

W Irlandii istnieje wiele stylów PI.

"Istnieją różne poziomy badaczy i specjalizują się w różnych zakresach", mówi doświadczony badacz z dekad.

"Może obejmować zarówno znaki towarowe, firmy poszukujące informacji o innych, informacje o długu, oszustwa ubezpieczeniowe, jak i pracę małżeńską."

Jak każda branża, są ludzie, którzy skłaniają się do pewnych rodzajów pracy, niektórzy nie pracują w związku małżeńskim, a inni nie robią ubezpieczenia.

Jednak nie możesz po prostu być PI.

    To bardzo trudna sprawa. Nie możesz po prostu zostać PI, musisz znaleźć firmę, która by Cię przyjęła, ale nawet to jest bardzo trudne, ponieważ firmy mają agentów, z którymi są wygodne.

Nie gwiazdy telewizyjne

Pomysł, że praca jest przedstawiana w telewizji jest czymś, co irytuje większość PI.

"Zwykli ludzie myślą, że jesteśmy jak telewizja, ale musimy działać w ramach ustawy o ochronie danych" - mówi jeden z nich.

"To denerwujące, ponieważ czasami klient przenosi ten widok z nimi" - mówi inny. "To może przeszkadzać w postrzeganiu twojej pracy."

Zespół oszustw

Znaczna część prac PI jest kierowana do nich przez firmy prawne lub ubezpieczeniowe, arenę, która prowadzi do kilku interesujących przypadków.

"Musiałem sprawdzić człowieka, który twierdził, że miał uraz kręgosłupa po wypadku samochodowym. Firma ubezpieczeniowa nie była przekonana, więc kazali mi iść za nim.

"Śledziłem go przez kilka dni i wydawał się naprawdę zraniony. Hamował to w pracy, publicznie i we wszystkim. Przygotowywałem się, żeby powiedzieć firmie ubezpieczeniowej, że jest na poziomie, ale potem dostrzegłem go przypadkiem na siłowni, gdzie podnosił ciężary.

Inny PI opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali oszukać hotel.

"Wyglądało na to, że jeden z chłopaków poślizgnął się i złamał kolana na podłodze w łazience. Hotel miał zostać złapany za dużo pieniędzy, więc poprosili mnie, żebym na to spojrzał, bardziej z nadziei niż czegokolwiek.

    Gdy to zbadałem i zapytałem kilka osób, okazało się, że kiedy byli pijani, zdecydowali się na ten plan, w którym ktoś usiadłby na skraju wanny z rozłożonymi nogami, a drugi wyskoczył z toalety i stuknął na kolana .

Niewierność

Sprawy małżeńskie stanowią dla PI wiele spraw, a wiele osób niechętnie mówi o metodach lub sprawach ze względu na delikatny charakter spraw.

PI Audrey Christie mówi, że niechętnie mówi o sprawach małżeńskich z lojalności wobec swoich klientów, co widać w całej branży.

Licencja na emocje

To, co pochodzi z rozmowy z PI, polega na tym, że chcą uregulować swój przemysł. Wielu jest członkami ogólnoświatowych organizacji, ale przemysł nie jest obecnie licencjonowany przez Urząd ds. Bezpieczeństwa Prywatnego.

W przyszłym roku zostanie wydana licencja i odetną organizacje "latające nocą" - mówi jeden z nich.

Detektyw Gdańsk

Przeczytano: 190 razy

Dołącz do
swoich znajomych!