dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Wynajem magazynu czy outsourcing – na co się zdecydować?

2021-10-05 10:15:09

Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem: wynajem magazynu czy outsourcing. Obie opcje mają swoje wady i zalety, a także lepiej sprawdzają się w określonych przypadkach. Krótko omawiamy warianty oraz podpowiadamy, na który warto się zdecydować!

Wynajem magazynu czy outsourcing – wady i zalety

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, co jest lepszym rozwiązaniem – wynajem magazynu czy outsourcing. Wiele zależy od możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Pierwsza opcja wiąże się z wieloma wydatkami. Trzeba opłacić nie tylko czynsz, ale też m.in. kupić wyposażenie, zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, zainwestować w nowoczesne urządzenia (np. skanery) oraz system IT. Ma się większą swobodę nad przestrzenią, ale należy ją samodzielnie zorganizować oraz doglądać, co zajmuje sporo czasu oraz generuje wysokie koszty.

Druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, ponieważ wszystkim zajmuje się zewnętrzna firma. Fulfilment polega na przekazaniu całego procesu logistycznego doświadczonym specjalistom, którzy przechowują towary, a także kompletują zlecenia, odpowiednio pakują produkty i nadają do klientów. Przy tym płaci się tylko za faktycznie zajmowane przestrzenie oraz zrealizowane zamówienia. Trzeba jednak znaleźć firmę, której rzeczywiście można w pełni zaufać – każde potknięcie (np. opóźnienia czy pomyłki) rzutują na wizerunek marki.

Kiedy warto zdecydować się na outsourcing magazynowy?

Outsourcing magazynowy jest szczególnie opłacalny w przypadku małych i średnich firm. Zwykle nie dysponują środkami, które pozwoliłyby im wynająć oraz wyposażyć odpowiednie przestrzenie magazynowe. Te są jednak niezbędne, jeśli chce się rozwijać albo chociaż utrzymać dobrą pozycję na rynku.

Fulfilment cieszy się dużą popularnością w branży e-commerce. Idealnie sprawdza się w przypadku sklepów internetowych oferujących szeroki wybór małogabarytowych produktów, np. odzież, biżuterię, gadżety elektroniczne, zabawki dla dzieci czy kosmetyki. Opcja ta pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, przez co można z powodzeniem np. wdrożyć nowe strategie marketingowe czy rozszerzyć asortyment.

Więcej informacji na temat outsourcingu magazynowego znajdziesz na: https://packfully.pl/oferta/fulfilment/#magazynowanie.

Komu zlecić fulfilment?

Zastanawiasz się, komu zlecić fulfilment? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która posiada nowoczesne, przystosowane przestrzenie magazynowe oraz wykwalifikowaną obsługę. Jednym z najlepszych przedsiębiorstw w Polsce z tej branży jest Packfully. Kompleksowo, w pełni profesjonalnie zajmuje się wszystkimi zadaniami związanymi z magazynowaniem oraz logistyką. Dodatkowo dba m.in. o UX (ciekawe, estetyczne opakowania, insertowanie), kontrolę płatności czy Obsługę Klienta. Przy tym proponuje przystępne stawki oraz szereg sprawdzonych rozwiązań, które pomagają dynamicznie rozwijać działalność, zwiększać rozpoznawalność marki itp.

Wszystkie informacje o Packfully oraz pełną ofertę usług znajdziesz na: https://packfully.pl/.

Przeczytano: 59 razy

Dołącz do
swoich znajomych!